Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İhanet bildirisine sanal ortamdan büyük tepki

Giriş Tarihi: 21.1.2016 12:56 Güncelleme Tarihi: 21.1.2016 13:35
İhanet bildirisine sanal ortamdan büyük tepki

Türkiye, 1128 akademisyenin PKK propagandası kokan bildirinin altına attığı imzayı konuşuyor. Toplumun her kesiminden imzacı akademisyenlere tepki gelirken www.terorekarsiyiz.com internet sitesinde bu skandal bildiriye karşı bir imza kampanyası başlatıldı. Şu ana kadar 5 binden fazla akademisyen bu metne imza attı.

Her kelimesinde PKK propagandası yapılan ve güvenlik güçlerini "katil" ilan eden ihanet bildirisine tepki olarak açılan www.terorekarsiyiz.com internet sitesinde yeni bir bildiri imzaya açıldı. Akademik Birlik Platformu tarafından imzaya açılan bildiride oldukça çarpıcı ifadelere yer verildi.

Türkiye 1100 akademisyenin PKK propagandası metne attığı imzayı konuşuyor. Her kelimesi PKK medyasının dili ile yazılmış olan metinin her satırında devlet ve güvenlik güçleri "katil" ilan edilirken, Temmuz ayından bu yana güvenlik güçlerimize saldıran PKK terör örgütü aklanmaya çalışılıyor. Şimdilerde ise sözde aydınların skandal bildiri metni internet ortamında sanal ortama taşındı.

TERÖRÜN "BİRLİKTE YAŞAMI" ORTADAN KALDIRMASINA KARŞI ÇIKIYORUZ!


Bu ülkenin akademisyenleri olarak terörün "birlikte yaşamı" ortadan kaldırmasına karşı çıkıyoruz!
Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde artarak devam eden terör olaylarından akademisyenler olarak rahatsızlık duymaktayız.
Daha önceki süreçler gibi çözüm sürecini de akamete uğratan, hukuk ve kardeşlik ortamını bozan, uluslararası destekçileri olan terör örgütü, kamu düzenini ortadan kaldırarak silahlı çatışmaya geri dönmüştür. Silah zoruyla Türkiye'nin belirli bir bölgesini kontrol etme amaçlı yapılan terör eylemlerinden dolayı sivil vatandaşlarımızın, güvenlik görevlilerimizin şehit haberlerini almak hepimizi derin bir üzüntüye sevk etmektedir.
"Barış" söylemini dillendirerek bölgeye ve ülkemize tamamen düşmanlık tohumları eken, ahlaken son derece sorunlu; temel insan haklarını yok sayarak bölgede yaşayan tüm halkı baskı, tehdit yoluyla sindiren terör guruplarına karşı yürütülen huzur operasyonlarına sahip çıkmakta; bu operasyonların bölgede yaşayan masum insanlarımızı yakın bir gelecekte huzura kavuşturacağına inanmaktayız.
Temel hak ve özgürlükleri ve kişi güvenliğini yok sayan, bunları şiddet ve tehditle ortadan kaldırmaya çalışan terör örgütüne karşı yürütülen operasyonların, vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderildiği tarihe kadar devam ettirilmesi gerektiğini düşünmekteyiz.
Masum halkın yaşam, eğitim, sağlık, ifade hürriyeti gibi temel haklarına kasteden, mallarına zorla el koyan, insanımızı yerinden ve yurdundan eden, halkı yoksullaştıran, iş imkânlarını bitiren, demokratikleşmeyi, barışı ve kalkınmayı engelleyen terörün, ülke huzuru adına bir an önce bitirilmesini ümit etmekteyiz.

Belli bir kesimin "özyönetim" haklarını savunma iddiasına yönelik gayrimeşru eylemlerle ortaya çıkan ve terör yöntemini kullanan gruplara karşı halkımızın, barış, güven, birlik ve beraberlik içinde hiç bir korku ve endişe hissetmeden yaşamlarını sürdürebilmeleri gerektiğini düşünmekteyiz.
Devletimizin hukuk çerçevesinde yürüttüğü terörle mücadele devam ederken, bölge insanımızın demokratikleşme ile eş zamanlı olarak ekonomik ve sosyal rehabilitasyonuna dönük çalışmaların hızlandırılmasının gerektiğine inanmaktayız. Bu bildiriye imza atan akademisyenler olarak üzerimize düşen her türlü çalışmayı üstlenmeye hazır olduğumuzun bilinmesini isteriz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

www.terorekarsiyiz.com internet sitesinden online imza atarak bildiriye destek verebilirsiniz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhanet bildirisine sanal ortamdan büyük tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN