Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'PKK, sürece ihanet ettiği için zorda'

Giriş Tarihi: 21.1.2016
'PKK, sürece ihanet ettiği için zorda'
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan AA Editör Masası'na konuk oldu. Akdoğan terörle mücadele konusunda önemli açıklamalar yaptı.
Örgütle, İmralı ile herhangi bir görüşme söz konusu değil. Örgüt şöyle bir yanılgıya kapıldı: Kobani benzeri kalkışmalar yaparak ben amacıma ulaşabilirim dedi. Çözüm Süreci'ni sabote etmelerinin sebebi buydu. Örgüt, "Suriye'de oluşturulan kantonları, fiili durumları Türkiye'de de deneriz", diye düşündü. Demokratik çözüm yerine "Bölgede kendi hakimiyetimizi, otoritemizi kurarız' yanılgısına kapıldılar. Bu oyunu hem devlet hem de halk bozdu.
Sürece ihanet ettikleri için çok zordalar. İçeride eleştiriler, sorgulamalar var. Eğer cesaretleri, samimiyetleri varsa Öcalan'ın kendileriyle ilgili sözlerini versinler. Bunlar tamamen çarpıtmadır, kurgudur ve manipülasyondur.

DAEŞ ile mücadele maskesi altında bölgede bir siyasi nüfuz mücadelesi veriliyor. Bu DAEŞ adeta bir İngiliz anahtarı gibi her kapıyı açan bir şeye dönüştü. Hem iç siyaseti tanzim etmek için hem de sınırları tanzim etmek için kullanılan bir enstrümana dönüştü. 'Ben DAEŞ'le mücadele ediyorum' diye herkes bölgede birtakım harekâtlar yapıyor. DAEŞ'le bölgede en etkili mücadeleyi Türkiye yapıyor.

Akdoğan'dan önemli açıklamalar

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'PKK, sürece ihanet ettiği için zorda'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN