Doğan Medya'dan iki yüzlülüğe devam

Giriş Tarihi: 22.1.2016
Doğan Medya'dan iki yüzlülüğe devam
Daha önce birçok kez tüm parti ve liderlere eşit mesafede olduğu yalanına sığınan Aydın Doğan medyası, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaretleri üzerinden algı operasyonu yapmaya devam ediyor. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı hakkında ağza alınmayacak ifadelerde bulunup "Diktatör bozuntusu" diyen Kılıçdaroğlu'na her kesimden tepki yağdı. Ancak Hürriyet gazetesi bu tepkilere yer vermeden, haberi okuyucularına "polemik" olarak yansıttı. Kılıçdaroğlu'nun ağzından çıkan hakaretlere değinmeyen Hürriyet, Erdoğan'a yönelik "Bozuntuya bozuluyor" sözlerini başlığa çekti ve sanki ortada hakaret değil bir polemik varmış gibi gösterdi. Erdoğan'ın muhtarlar toplantısında Kılıçdaroğlu'na verdiği yanıtları da görmezden gelen Hürriyet, sadece HDP ve PKK hakkındaki açıklamalarına yer vererek, her fırsatta dilinden düşürmediği "eşit mesafe"nin ne denli yalan olduğunu da gözler önüne serdi.

ÇARPITMADA SINIR YOK
Doğan Medyası gerek Hürriyet, gerekse CNN Türk kanalları aracılığıyla algı operasyonları yaparak okurları ve izleyenlerine haberleri bu şekilde sunuyor. Algı üzerine algı yaratma çabasına giren Hürriyet gazetesinin internet sitesi, Mısır Cumhurbaşkanı Mursi'ye verilen idam cezası haberine Erdoğan'ın fotoğrafıyla sunup "Dünya şokta, yüzde 52 ile seçilen Cumhurbaşkanı'na idam" diye vermişti. Erdoğan'ın aHaber'de katıldığı bir programda kendisine yeni anayasa ile ilgili sorulan "400 milletvekili" sorusunu çarpıtan Hürriyet, konuyu terör örgütü PKK'nın Dağlıca'daki saldırısı ile ilgili bir soruya cevap olarak vermiş gibi göstererek, açıklamayı "400 milletvekili alınsaydı bunlar olmazdı" gibi bir anlam üzerinden okuyucularına sunmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, söz konusu yalan habere yine canlı yayında açıklık getirerek "Medya manipülasyonu ve ahlaksızlık" olarak yorumlamıştı.

HİLAL RAHATSIZ ETMİŞTİ
Tayyip Erdoğan'ın, Almanya Başbakanı Merkel'i ağırladığı Yıldız Sarayı Mabeyn Köşkü'nde bulunan koltuklardaki hilalin sonradan eklendiği yalanını manşetten veren Hürriyet, hilalin daha önce ziyarete gelen devlet başkanlarında kullanılmadığını ve sonradan eklendiğini duyurmuştu. CNN Türk, Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu hakkında kendisi için sarf ettiği 'Diktatör bozuntusu' ifadeleri nedeniyle tazminat davası açmasını, izleyenlerine "Diktatör yargıda" olarak sundu. Televizyon, sabah saatlerinde yayımladığı "Güne Merhaba" programında verdiği alt yazıyla bariz bir şekilde algı oluşturma çabasına girdi. Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun kendisi hakkında "Bir diktatör bozuntusunun talimatıyla bu ülkenin akademisyenleri gözaltına alınıyor" sözleri üzerine avukatları aracılığıyla suç duyurunda bulunmuş, ayrıca 100 bin TL manevi tazminat davası açmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğan Medya'dan iki yüzlülüğe devam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN