Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kılıçdaroğlu'nu kınıyorum

Davos'ta konuşan Davutoğlu, Kılıçdaroğlu'na 'seviye' çağrısı yaptı. Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle kınadı. Davutoğlu, "Bu makama sahip çıkmak için elimizden gelen her türlü çabayı göstereceğiz" dedi

Giriş Tarihi: 22.1.2016
Kılıçdaroğlu'nu kınıyorum
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Dünya Ekonomik Forumu dolayısıyla bulunduğu Davos'ta basın toplantısı düzenlendi. Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a "diktatör" diyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na "seviye" çağrısı yaptı. "Bu üslubu şiddetle kınıyorum" diyen Davutoğlu, "Bu (Cumhurbaşkanlığı) makama sahip çıkmak için elimizden gelen her çabayı göstereceğiz" dedi. Davutoğlu, şu mesajları verdi:

'ŞİDDETLE KINIYORUM'
"(Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sözleri) Kılıçdaroğlu, yurtdışında Türkiye karşıtlarına malzeme vermek yerine Türkiye'de kendi vizyonunun ne olduğunu, kendisinin ne düşündüğünü seviyeli şekilde anlatmakla mükelleftir. Hem bu üslubu şiddetle kınıyorum, hem de bu konuda her zaman Cumhurbaşkanlığı'na, Cumhurbaşkanımıza ve devletimizi temsil eden bu makama sahip çıkacağımızın, bunun için gereken her türlü çabayı göstereceğimizin ve gereken adımları atmak konusunda hiç tereddüt etmeyeceğimizin bilinmesini isterim.

Başbakan'dan Kılıçdaroğlu'na tepki!


İLK GÜNDEM MÜLTECİLER

(Almanya Başbakanı Merkel ile mültecilerle ilgili görüşme): Almanya Başbakanı Merkel ile gerçekleşecek görüşme daha önceden planlandı. Dolayısıyla bu planlanmış bir husustur, salt mülteciler sorunu ile ilgili değil. Müzakerelerin önemli bir boyutu da sığınmacılar sorunu olacak. Çünkü bütün dünyada şu anda mülteciler birinci konu halinde. Türkiye, mülteciler konusunda büyük takdir topluyor. (...) Kimse yardım etmediğinde de Suriye'ye yardım ettik, yine yardım ederiz. Fakat mülteciler Avrupa'ya da yönelmişlerse, bunun bedelinin sanki Türkiye tarafından ödenmesi gerekiyormuş gibi bir algıyı doğru bulmayız.

KIBRIS SORUNUNDA YENİ SÜREÇ

(Kıbrıs meselesi) "İlk defa KKTC, Davos gibi bir platformda. Biraz önce KKTC Başkanı Akıncı, Kıbrıs Rum lideri eşit şekilde bulundular ve hitap ettiler. Bu da önemli bir gösterge. Birleşmiş Milletler adına müzakere yürüten Sayın Espen Barth Eide burada. Sayın Ban Ki-moon ile yaptığım görüşmede, Kıbrıs konusunda yavaş yavaş garantör devletlerin de sürece katıldığı bir aşamaya geçmemiz gerektiğini kendisine ifade ettim.

MERKEL'LE GÖRÜŞECEK
Türkiye-Almanya YDİK Hükümetlerarası Toplantısı Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Almanya Başbakanı Merkel'in de katılımıyla bugün Berlin'de yapılacak. Davutoğlu ve Merkel ile bakanların katılımıyla yapılacak hükümetlerarası toplantıda iki lider bölgesel konular, terörizmle ortak mücadele, Suriye ve Ortadoğu'daki durum başlıklarını görüşmede ele alacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu'nu kınıyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN