Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ün "Hesabım Hacklendi" Yalanı

Giriş Tarihi: 22.1.2016 19:35
Sıtkı Güngör'ün Hesabım Hacklendi Yalanı

HDP Eş Genel Başkanı ’ın eski ı olan , 14 Ocak 2015 tarihinde Diyarbakır’ın Çınar İlçesi’nde biri 5 aylık bebek olmak üzere, 5 sivil ve 1 polisin hayatını kaybettiği PKK saldırısına ilişkin skandal bir atmıştı. Güngör, mahkemedeki ifadesinde hesabının hacklendiğini iddia etti. Ancak bunun bir yalandan ibaret olduğu ortaya çıktı

HDP Eş Genel Başkanı 'ın eski ı olan , 14 Ocak 2015 tarihinde Diyarbakır'ın Çınar İlçesi'nde biri 5 aylık bebek olmak üzere, 5 sivil ve 1 polisin hayatını kaybettiği PKK saldırısına ilişkin; saldırıyı öven bir dille "Bahar erken geldi...Cemreler düşüyor sanki #çınar" şeklinde bir paylaşmış, ve sosyal medyada tepkilere neden olmuştu. Daha sonra tweet silinmiş, Sıtkı Güngör'ün @SitkiGungor olan kullanıcı adı @sgungor6262 'ye dönüşmüştü. İddiaya göre Güngör, gelen tepkiler sonrası kullanıcı ismini değiştirerek söz konusu tweetin atıldığı hesabın onunla alakası olmadığı görüntüsünü vermeye çalışmıştı.

Hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma açılan Güngör, mahkemedeki ifadesinde "Twitter hesabımın hacklenmesi ve olağan dışı HDP'ye yönelik siyasi linç kampanyasının ürünü olarak huzurunuza getirildim. Herhangi bir terör örgütü propagandası yapmak ve suçluyu övdüğümü düşünmüyorum. Danışmanlığını yaptığım şahsa yönelik linç kampanyası olduğunu düşünüyorum" dedi.

Ancak, Ekşi Sözlük'te https://eksisozluk.com/entry/57715602 olarak girilen entry de Sıtkı Güngör'ün hesabının hacklenmediği ve kullanıcı adını değiştirdiği adım adım ispatlanmış.

Kaynak: gununyalanlari.com
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sıtkı Güngör'ün "Hesabım Hacklendi" Yalanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN