Artık susmayın!

Giriş Tarihi: 24.1.2016
Artık susmayın!

Kürt anne M.E.: Kapımıza gelip tehdit ediyor, çocuğuma zorla taş attırıyorlar. Ben onun terörist olmasını istemiyorum. Bütün anneler artık susmayın, konuşun...

İki çocuğunu küçükken kaybeden, 1 çocuğu da cezaevinde bulunan 6 çocuk annesi M.E., terörün kıskacında olan çocuklarını kurtarmaya çalışıyor. Yaşadığı merkez Kayapınar ilçesine bağlı Huzurevleri Mahallesi'nde son 5-6 ay içerisinde 9 çocuğun zorla dağa götürüldüğünü, çocuklarının da götürülmek istendiğini anlatan M.E.'nin feryadı yürekleri dağladı.

'SİVİLLERİ VURUN GEBERSİNLER'

'NE YAPTIYSAM OLMADI'

Artık çocuk acısı yaşamak istemediğini belirten M.E., 'Ben evlat acısı gördüm. Artık görmek istemiyorum. Çocuklarımı bunlardan uzak tutmak için hep mücadele ettim. Kaçırdım onları terörden. Ancak ne yaptıysam uzak tutamadım çocuklarımı. Geçen gün bir çocuğumun öğretmeni çağırdı beni. Bana, 'Oğlun birkaç gündür okula gelmiyor' dedi. Çocuğumu sıkıştırdım. Niye okula gitmediğini sordum. Bana, 'Anne mahallenin gençleri bizi gelip, tehdit ediyorlar. Polise taş atacaksınız diye' dedi. AK Parti'ye gittim yardımcı olmalarını istedim. Başbakan televizyonda, 'Çocuklarınıza sahip çıkın, taş atmasınlar' diyor. Ben gerekeni yaptım. Artık devletime bırakıyorum' dedi.

'EVE GELİP TEHDİT ETTİLER'
Partiye (DBP) de gittiğini anlatan M.E., 'Neden böyle yaptıklarını sordum. Yüzü kapalı 2 kişi evime gelip tehdit etti. Ben iki çocuğumu kaybetmişim. Bir çocuğum da şu an cezaevinde. Başbakandan cumhurbaşkanından yardım istiyorum. Başka annelere sesleniyorum. Susmasınlar konuşsunlar. Sustukça bunlar üzerimize geliyorlar. Çocukları dağa götürüyorlar' diye konuştu. M.E., şunları kaydetti:

'ÇOCUKLARIM KURTULSUN'
'Bu çocuklar kayboluyorlar. Ne oluyorsa annelerine oluyor. Anneler hep sokakta ağlıyorlar. Benim çocuğum da 14 yaşında. Benim eşim memurdur, kızım engellidir. Eşim devletin maaşını alıyor. Niye devlete taş atalım. Cumhurbaşkanına ve Başbakana sesleniyorum. Duysunlar sesimi, devlet büyüklerinden ricam eşimin tayinini başka bir yere çıkarsınlar. Çocuklarım kurtulsun.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Artık susmayın!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN