Bülent Akarcalı'dan Erdoğan'a büyük övgü

Eski Bakan Bülent Akarcalı, "AK Parti ilk kurulduğunda Erdoğan'ın 15 bin kilometre çift yol yapacağız" dediğinde inanmamıştım ama bugün verilen sözlerin tamamının gerçekleştiğini görüyoruz" dedi.

Giriş Tarihi: 25.1.2016 09:54
Bülent Akarcalı'dan Erdoğan'a büyük övgü

Turgut Özal'ın en yakın kurmaylarından biri olan eski Bakan Bülent Akarcalı, A Haber'de Erkan Tan'ın sunduğu Arka Plan programına konuk oldu. CHP'nin ciddi manada kendilerine "Biz neden oy alamıyoruz?" diye sormaları gerektiğini belirten Akarcalı, "Mustafa Kemal Atatürk'e CHP kadar kötülük yapan başka bir parti yoktur" dedi.

AK PARTİ ÇOK BÜYÜK İŞLER YAPTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2002 yılında seçimlerden önce '15 bin kilometre çift yol yapacağız' dediğinde, bunun yapılmasının hayal olduğunu seçim vaadinden öteye gidemeyeceğini düşünmüştüm ama bugün bunun hayal olmadığını gördük. Ayrıca, AK Parti'nin tüm hastaneleri tek çatı altında birleştirmesi ve sağlıkta yaptığı atılımlar, Türkiye'yi çok ileri noktalara taşıdı.

"CHP'NİN OTURUP DÜŞÜNMESİ GEREKİR"

CHP'lilerin oturup 'Biz bu seçimleri niye kaybettik?' diye düşünmesi gerekirdi. Oysa ki cumhuriyetçi olduğunu iddia eden bir parti Osmanlı gibi davrandı, suçu bulmak yerine suçlu bulup kellesini almaya kalktı. Kurultay ne getirdi CHP'ye, hiçbir şey. Büyük bir seçim yenilgisinden sonra önümüzdeki 4 yıl içerisinde ne yapalım yerine tamamen şahıslar tartışıldı.

"ATATÜRK'E EN BÜYÜK KÖTÜLÜĞÜ CHP YAPIYOR"

Mustafa Kemal Atatürk'e CHP kadar kötülük yapan başka bir parti yoktur. Tekel olarak çıkıyor, biri çıkıyor diyor ki: biz Kuva-yi Milliyeyiz. Kuva-yi Milliye bu ülkedir! Bu millettir! CHP'nin kalkıp da böyle tekelcilik yapması Kuva-yi Milliye'ye, Mustafa Kemal'e, bu ülkenin birliğine bütünlüğüne yapılacak en büyük hakarettir. Ben iddia ediyorum bugün AK Parti'de, MHP'de, CHP'dekinden çok daha fazla Mustafa Kemalci, Kuva-yi Milliyeci vardır. Yarattıkları bu tepki ile Kuva-yi Milliye, Mustafa Kemal bu ülkede yüzde 25'i temsil ediyor. Mustafa Kemal Atatürk'e en büyük kötülüğü yapan CHP'dir. Mustafa Kemal'in tekelciliğine soyunarak sanki bu ülkede CHP'ye oy vermeyenler Mustafa Kemalci değilmiş gibi bir şey yapıyorlar.

"ŞİİR OKUMAKLA KUVAYİ MİLLİYECİ OLUNMAZ"

'Kuva-yi Milliyeciyim' diyor. Senin neren Kuva-yi Milliyeci, sen ne yaptın da Kuva-yi Milliyecisin? Şiir okumakla Kuva-yi Milliyeci olunmaz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bülent Akarcalı'dan Erdoğan'a büyük övgü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN