Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnsanlık dersi

Giriş Tarihi: 26.1.2016
İnsanlık dersi

Cizre'de, girdiği boş evde kumanyasını yiyen Mehmetçik, mutfağa para bırakıp yanına not düştü: Evinizde yemek yedik. Bu para zararı karşılamaz ama üzerimizde bu kadar vardı, hakkınızı helal edin

Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonların sürdüğü Cizre'de güvenlik güçleri insanlık dersi verdi. Cizre'de Yasef, Sur, Cudi ve Nur mahallelerinden temizlenen militanlar, Cudi ve Nur mahallesinde kıstırıldı. Teröristler, Cizre'de kaçtıkları binaları ateşe verirken, halk asker ve polisi öperek karşıladı. Mehmetçik ise girdiği sokaklarda kendi sütünü kedilerle paylaştı, çocukları kucakladı. Girdiği boş evde kumanyasını yedikten sonra, mutfağa bir miktar para bırakan Mehmetçik, paranın yanına, "Evinizde yemek yedik. Belki zararınızı karşılamaz ama üzerimizde bu kadar vardı. Hakkınızı helal edin" notunu düştü.

ÖPEREK KARŞILADILAR
Cizre'de teröristlerden temizlenen mahalleye giren Polis Özel Harekât (PÖH) timlerini gören yaşlı bir vatandaş, özel harekât polisini defalarca yanaklarından öperek sevincini gösterdi. Güvenlik güçleri, küçük çocukları kucaklarına alarak sevdi. Çocuklu ailelerin nakledilmesine de yardımcı olan polis, çocukları annelerinden alarak kucaklarında taşıdı. Operasyonların sürdüğü Şırnak Cizre'de teröristler Cudi ve Nur mahallesine, Diyarbakır Sur'da ise Savaş ve Hasır mahallesine sıkıştı. Sur'da 100 kadar teröristin kaldığı bildirildi. PÖH ve Jandarma Özel Harekât (JÖH) timlerinin katıldığı Cizre'deki operasyonda Özel Kuvvetler, ilçenin kritik noktalarına konuşlandı. Teröristlerin ise işgal ettikleri binaları kaçarken ateşe verdiği bildirildi. Bu arada Diyarbakır Belediyesi'ne ait yolcu dolu iki otobüse Sur yönünden ateş açıldı. İki kurşun isabet eden araçlarda şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı.

PKK REVİRİNDE KÜRTAJ CİHAZI
Cizre'de güvenlik güçleri, teröristlerin revir olarak kullandığı binaya girdi. Binada, Sağlık Bakanlığı'na ait yüzlerce ilaç, tıbbi malzeme ve teknik cihaz ele geçirildi. Revir olarak kullanılan binada kürtaj için gerekli ekipmanların olması da dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnsanlık dersi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN