Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"CHP'de kadro değişiyor ama kafa aynı"

Başbakan Davutoğlu: CHP'de sürekli kadrolar, isimler değişir. Ama değişmeyen tek şey zihniyeti, kafası. Problem de orada. İsimlerin değişmesi önemli değil. Kongrede vizyon çizmek yerine hakaret ediyorlar

Giriş Tarihi: 27.1.2016
CHP'de kadro değişiyor ama kafa aynı
Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün AK Parti grup toplantısında konuştu. Davutoğlu'nun açıklamalarından satırbaşları şöyle:
NEFRET HAREKETİ: Okul bahçesine bomba atacak kadar bunlar merhametten, vicdandan, insaftan yoksundur ve sadece nefret diliyle konuşmaktadır. İşte bu nefret hareketinin adı PKK'dır. Okul bahçesindeki öğrencilere bomba atabilecek kadar insanlıktan çıkmış bu zihniyet, mutlaka kaybedecektir. Silopi'de hayat normale dönmeye başladı. Emin olunuz ki inşallah bu bahar Türkiye'nin her yerinde terörsüz, şiddetsiz bir bahar olacaktır ve bu bahar için biz, soğukta, karda kışta mücadele eden güvenlik güçlerimizin yanındayız. Bu ülkenin her köşesinde güvenliği sağlayacak, huzuru ve kardeşliği tahkim edeceğiz.

PKK CİZRE'YE GÖMÜLDÜ

YAKIŞMIYOR:
Kılıçdaroğlu yine ana muhalefet liderine yakışmayacak tutum takındı. Sayın Cumhurbaşkanı'na karış kullandığı üslup asla kabul edilemez, kabul edilmeyecektir. Sizin demokrasiye, milletin tercihine saygınız bu mu? Cumhurbaşkanlığı makamına saygınız bu mu? Eskiden oy veren vatandaşlarımıza hakaret ederdiniz, "Bidon kafalı, makarnacı" derdiniz, şimdi milletimizin oy verdiği kişilere, özellikle de Cumhurbaşkanımıza hakaret ediyorsunuz.

"CHP'NİN ASIL HEDEFİ ERDOĞAN"

CHP KAFASI:
Sürekli kurultaylar yaparlar ama kurultaylarda seviyeli tek bir tartışmanın olduğunu, tek bir özeleştirinin gündeme gelip, yeniden yapılanmanın gerçekleştiğini göremezsiniz. Sürekli kadrolar, isimler değişir ama değişmeyen bir tek şey var o da CHP'nin zihniyeti, kafası değişmiyor, problem orada. İsimlerin değişmesi önemli değil. Partilerinin kongresinde bile vizyon çizmek yerine hakaret ediyorlar.
ERKEN SEÇİM YOK: Değişik çevrelerde "Türkiye erken seçime gidecek" gibi aslı astarı olmayan spekülasyonlarla kafaları karıştırmaya çalışanlar var. Açık ve net olarak ifade edeyim ki 1 Kasım seçimlerinde demokratik istikrarı bulan Türkiye'nin bugün itibarıyla erken seçim gibi bir gündemi yoktur. Şu anda erken seçim ifadesini kullanmak, ağır konuşayım bana göre bu ülkede ihanettir. Bizim ülkemiz için hedeflerimiz var. Belki de en önemlisi yeni anayasadır. Temel önceliğimiz demokratik, özgürlükçü ve bu ülkeye yakışan anayasayı hazırlamaktır. Partimizde de çok özel şekilde anayasaya yoğunlaşmış çalışma ekipleri kuracağız. Bütün partilerinde bu sorumluluk anlayışıyla konuya yaklaşması ve konuya sahip çıkması lazım.

'ÖNCE BARİKAT VE HENDEKLERİ KAPATIN'
HDP milletvekilleri Meral Danış Beştaş, Çağlar Demirel ve Besime Koncan Meclis'te Başbakan Davutoğlu'nun yolunu keserek Cizre'de mahsur kaldığını ileri sürdükleri Faysal Sarıyıldız konusunda yardım istedi. Davutoğlu da üç isme "Orada hala hendekler var. Önce bu hendek, barikatları kapatın. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın konuyla ilgili bilgisi var" yanıtını verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"CHP'de kadro değişiyor ama kafa aynı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN