Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan terör mağduru vatandaşlara

İnsan Hak ve Hürriyetleri () İnsani Vakfı, PKK'lı teröristlere yönelik operasyonların sürdüğü bazı il ve ilçelerde ihtiyaç sahiplerine insani yardımda bulunulduğunu bildirdi.

Giriş Tarihi: 27.1.2016 13:22 Güncelleme Tarihi: 27.1.2016 13:24
İHH'dan terör mağduru vatandaşlara yardım

'dan yapılan açıklamaya göre, vakıf tarafından vatandaşlara para, ekmek, gıda malzemesi, su, yatak, nevresim, battaniye, odun, kömür, çocuk bezi, çocuk maması ve hijyen paketi gibi çeşitli malzemeleri dağıtılıyor.

Sokağa çıkma yasağının uygulandığı ilçelerden 'de vakıf yetkililerince şu ana kadar 60 bin liralık para desteğinin yanı sıra, üçer fırın ve markette de ekmekle gıda yardımı yapıldı.

Ayrıca 'de et yardımının yanında 65 aileye odun ve kömür ile 700 aileye 6 ton patates ve 17 bin ekmeğin dağıtımı gerçekleştirildi.

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde de ihtiyaç sahiplerine 350 yatak, 400 nevresim, 150 paket gıda kolisi, 100 battaniye, 150 hijyen ve bebe bisküvisi paketiyle 100 paket çocuk bezi, 25 elektrikli soba, 240 koli su, Mardin'in Nusaybin ve Dargeçit ilçelerinde de 400 yatak, nevresim, 750 gıda kolisi, 250 hijyen paketi dağıtıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İHH Şırnak Şubesi Başkanı Serdar Tatar, bölgede tespit ettikleri mağdur ailelere hem nakdi hem ayni yardımda bulunduklarını belirterek, yardımların öncelikli olarak yetim aileleriyle dar gelirli, yardımların ulaşmadığı, zor durumda olan ve ilçelerden merkeze göç eden ailelere ulaştırıldığını kaydetti.

Yardım çalışmalarının aynı hızda devam ettiğini aktaran Tatar, "Daha fazla aileye ulaşmak için çabalıyoruz. Yardımlarımız, 1 ay boyunca ilçe merkezlerinde 45 bin ücretsiz ekmek ile gıda ve yakacak dağıtımı ve nakdi destek olmak üzere artarak sürecek" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İHH'dan terör mağduru vatandaşlara yardım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN