Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şırnak Valiliğinden 'ambulans' açıklaması

Giriş Tarihi: 27.1.2016 20:09 Güncelleme Tarihi: 28.1.2016 01:07
Şırnak Valiliğinden 'ambulans' açıklaması

Şırnak Valiliği'nden, Cizre'de bir evin bodrumunda bulunduğu iddia edilen 30 yaralıya ambulans gönderilmesine izin verilmediği yönünde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Cizre'de vatandaşlara yönelik 112 Acil Servis ve diğer sağlık hizmetlerinin titizlikle ve aralıksız yürütüldüğü belirtildi.

MEHMETÇİK'E SIĞINDILAR

112 Acil Servis hizmetlerine gelen çağrılara, ilgili sağlık personelince anında cevap verildiği ve çağrının gereğinin yerine getirildiği vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

AMBULANSA SALDIRDILAR, İNTİKAL EDEN AMBULANSA DA HERHANGİ BİR YARALI GETİRİLMEDİ

"Bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada, Cizre'de bir evin bodrumunda bulunduğu iddia edilen 30 yaralıya ambulans gönderilmesine izin verilmediği yönünde çıkan haberlerin tamamı asılsız ve gerçek dışıdır. Bölücü terör örgütünün yaptığı patlayıcı tuzakları, barikatlar, hendekler ve sağlık görevlilerimizle ambulanslarımıza yönelik silahlı saldırılar nedeniyle bahse konu adrese ambulanslarımız intikal edememiştir. Ambulanslarımız en yakın yere intikal ettirilmiş ve varsa yaralıların bu noktaya getirilmesi istenmiş ancak tüm çabalarımıza rağmen yaralılar ve arayanlar tarafından bu çağrımıza olumlu cevap verilmemiştir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şırnak Valiliğinden 'ambulans' açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN