Biri yarbay 2 asker GATA’ya sevk edildi

Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde, biri yüzbaşı üç asker ve bir özel harekât polisinin şehit olduğu önceki günkü saldırıda ağır yaralanan bir özel harekât polisi daha şehit oldu. Yaralı iki asker, tedavi gördükleri Diyarbakır Asker Hastanesi’nden GATA’ya sevk edildi.

Giriş Tarihi: 28.1.2016 15:59
Biri yarbay 2 asker GATA’ya sevk edildi
Sur'da (dün) önceki gün terör örgütü mensupları tarafından gerçekleştirilen silahlı ve bombalı saldırıda ağır yaralanan özel harekât polisi şehit oldu. Şehit sayısı 5'e yükselirken, saldırıda yaralananlar arasında yer alan Yarbay Gökmen Ertan'ın durumunun kritik olduğu ifade edildi. Bugün sabah Sur'da terör örgütü mensupları ve güvenlik güçleri arasında yeniden çatışma çıktı. Çıkan çatışmada, iki asker yaralandı. Çatışmaların halen yoğun olarak sürdüğü Hasırlı Mahallesi Yıkıkkaya sokaktaki çatışmalarda ağır yaralanan Yarbay Gökmen Ertan ve bir asker ambulans uçakla GATA'ya (Gülhane Askeri Tıp Akademisi) sevk edildi.
DİYARBAKIR'A TAKVİYE EKİPLER SEVK EDİLDİ
Sur'da Fatihpaşa, Savaş, Dabanoğlu, Cemal Yılmaz, Cevatpaşa ve Hasırlı ile Abdaldede, Alipaşa, Lalebey, Süleyman Nazif ve Ziya Gökalp Mahalleleri'nde hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması, el yapımı patlayıcıların imha edilmesi ve terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesi amacıyla başlatılan operasyonlar devam ediyor. 57 gündür altı ve dün (önceki gün) ise beşinde olmak 11 mahalledeki operasyonlara, Jandarma Özel Harekât, Özel Kuvvetler, Borda Bereli askerler ile Polis Özel Harekât Timleri ve korucularda katılıyor. Savaş, Hasırlı Lalebey ve Alipaşa Mahallesi'nde güvenlik güçleri ile terör örgütü mensupları arasında şiddetli çatışmalar yaşandı. Çevre illerden Diyarbakır'a yeni zırhlı araçlar ve özel harekât polisi ile jandarma özel harekât timleri sevk edildi.
60-70 KİŞİLİK GRUP HENDEK KAZDI
Dün yasağın ilan edildiği Abdaldede, Alipaşa, Lalebey, Süleyman Nazif ve Ziya Gökalp Mahallesi'nde, vatandaşların göçü devam ediyor. Bugün özellikle Alipaşa ve Lalebey Mahallesi'nde vatandaşlar polisin gözetiminde evlerini boşalttı. Vatandaşlar, yanlarına aldıkları üç beş parça eşyalarıyla yıllardır yaşadıkları evlerini terk etmek zorunda kaldı. Güvenlik güçleri, sokağa çıkma yasağının yeni ilan edildiği 5 mahallede 60-70 kişilik bir silahlı grubun bulunduğunu belirttiler. Ara sokaklarda yaklaşık 20 stratejik noktaya ise el yapımı patlayıcıların yerleştirildiği belirlendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Biri yarbay 2 asker GATA’ya sevk edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN