Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ömeroğlu 'ta

, 'ta ların kaldığı kabul ve barınma merkezini ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 28.1.2016 17:46
Kamu Başdenetçisi Ömeroğlu Yozgat'ta

Esentepe Mahallesi'ndeki merkezde incelemelerde bulunan Ömeroğlu, daha sonra si Abdulkadir Yazıcı'yı makamında ziyaret etti.Ömeroğlu, burada yaptığı açıklamada, kabul ve barınma merkezlerinde kalan larla bire bir görüşme yaptığını bildirdi.

Sığınmacıların, uluslararası mültecilik statüsü kazanabilmek için 3-5 yıl beklediğini aktaran Ömeroğlu, "Birleşmiş Milletler bunları inceliyor, inceledikten sonra artık mülteci statüsüne alıyorlar ve istedikleri ülkeye gidebiliyorlar" dedi.Bu statüyü almak isteyenlerin Türkiye'nin her yerinde barınabildiğine dikkati çeken Ömeroğlu, şunları kaydetti:

"Burada daha çok muhtaç olan, çoğu kadın ve çocuklardan oluşan mülteciler kalıyor. Doğrusu benim görebildiğim kadarıyla gerçekten hem temizlik şartları hem kaldıkları yatak odaları hem de mümkün mertebe sosyal imkanları gayet iyi durumda. Devlet bunlardan hiçbir ücret talep etmeden, genel ihtiyaçlarını karşılıyor. Herhangi bir ücret talep edilmeden kamu hastanelerine ve anlaşmalı özel hastanelere gidebiliyorlar."

Ömeroğlu, şubat ayının başında Kilis Öncüpınar'daki konteyner kent ile Gaziantep İslahiye'deki çadır kenti de ziyaret edeceğini dile getirerek, "Göç İdaresi Genel Müdürlüğümüzün ve AFAD'ın çok güzel işler yaptığını bizzat gözlemledim. Allah devletimize zeval vermesin" diye konuştu.

Vali Yazıcı da Ömeroğlu'nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kamu Başdenetçisi Ömeroğlu Yozgat'ta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN