Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehidin ailesine aldığı evi belediye restore edecek!

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, doğduğu evi satın alan ve onarımını yaptırdıktan sonra babasına hediye etmeyi planlarken, teröristler tarafından Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde şehit edilen üsteğmen Uğur Taşçı'nın yarım kalan hayalini gerçekleştireceklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 28.1.2016 16:12 Güncelleme Tarihi: 28.1.2016 16:13

Aslen Gaziantepli olan Uğur Taşçı, kendisinin de dünyaya geldiği Nizip ilçesindeki evi, babası yıllar önce sattı ve İstanbul'a göç etti. Aradan geçen zaman içerisinde üsteğmen olan Uğur Taşçı, yaz mevsiminde Gaziantep'e geldi ve babasının sattığı Fevkani Mahallesi'ndeki 2 katlı evi satın aldı. Evi tadilatını yaptırarak babasına hediye etmek isteyen Taşçı, geçen 23 Ocak günü teröristlerle çıkan çatışmada şehit oldu. Uğur Taşçı'nın şehit olmasından sonra ortaya çıkan bu gerçeğin haberlere konu olması herkesi duygulandırdı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de İstanbul'da toprağa verilen üsteğmen Uğur Taşçı'nın hayalini gerçekleştireceklerini ve satın aldığı evin restoranını yapacaklarını söyledi. Şehit üsteğmenin ailesiyle de temasa geçen ve İstanbul'da da ziyaret edeceğini belirten Şahin şöyle dedi: "Dün öğrendik ki şehidimiz kendisinin de doğduğu, babasına ait Nizip'teki bir eski evi satın aldığı, evin onarımını yaparak babasına hediye etmek istiyormuş. Annesi Emel Hanım'la konuştum, taziyemizi ilettim. Önümüzdeki günlerde İstanbul'da evlerinde de ziyaret etmeyi düşünüyorum. Emel Hanım'a oğullarının yüce bir amaçla satın aldığı evi Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak tamir ettirmek ve eksiklerini gidermek istediğimizi söyledik. İnşallah en kısa sürede bu tamirata başlayacağız. Şehidimizin muradı, bizim için görevdir. Üsteğmen Uğur Taşçı'nın bu dileği bizim için emirdir. Allah bize şehidimizi ve ailesini mutlu etmeyi nasip etsin." Fatma Şahin, şehidin babasına hediye etmeyi planladığı Nizip'teki evin restorasyonunun bir an önce tamamlaması için teknik ekibine de talimat verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehidin ailesine aldığı evi belediye restore edecek!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN