146 kamu görevlisine PKK-FETÖ soruşturması

Giriş Tarihi: 29.1.2016 23:36 Güncelleme Tarihi: 29.1.2016 23:42
146 kamu görevlisine PKK-FETÖ soruşturması

Siirt'te, geçen yıl terör örgütleri PKK/KCK adına eylem ve faaliyette bulunma, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) kapsamında usülsüz dinleme iddiası ve devlet büyüklerine hakaret gibi suçlara karıştığı iddia edilen 146 kamu görevlisi hakkında adli ve idari işlem yapıldığı bildirildi.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, 2015'te, 2911 sayılı Toplantı Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet ile terör örgütü propagandası suçlarından 82 kişiye adli ve idari işlem uygulandığı belirtildi.

Açıklamada, "PKK/KCK bölücü terör örgütü adına eylem ve faaliyette bulunmak, terör örgütünün propagandasını yapmak, terör örgütüne finans temin etmek, terör örgütü adına milis/işbirlikçi faaliyet yürütmek ile terör örgütüne yardım ve yataklıkta bulunmak" suçları kapsamında da 43 kamu personeline adli işlem yapıldığı ifade edildi.

PDY ve usulsüz dinleme iddialarıyla ilgili olarak ise 12 emniyet personeline yönelik adli işlemde bulunulduğu aktarılan açıklamada, 298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun'a muhalefet suçundan da bir kişi hakkında idari, 3 kişi için de adli işlem yapıldığı kaydedildi.

Açıklamada, görevi ihmal, mesai saatleri içerisinde basın açıklamasına katılma, devlet büyüklerine hakaret, halkı kin ve düşmanlığa tahrik, devlet kurum ve organlarını aşağılama gibi suçlarla birlikte toplam işlem yapılan kamu görevlisi sayısının geçen yıl 146 olduğu bildirildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
146 kamu görevlisine PKK-FETÖ soruşturması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN