Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğan'ın Hürriyet'i Rusya'nın Sesi oldu

Türkmendağı'nda savaşan ve Rus pilotu vurduğu iddia edilen Alparslan Çelik'i ısrarla hedef gösteren Doğan medyası, daha çok Rusya'nın Sesi gibi yayın yapıyor

Giriş Tarihi: 29.1.2016
Doğan'ın Hürriyet'i Rusya'nın Sesi oldu
Doğan medyası, Türkiye ile Rusya arasında yeni bir gerilim hattı oluşturmak için harekete geçti. Hürriyet gazetesi, bu doğrultuda Türkmendağı'nda savaşırken hayatını kaybeden MHP Fatih İlçe Başkan Yardımcısı İbrahim Küçük için İstanbul'da düzenlenen cenaze törenini birinci sayfasına taşıdı. Rusya'nın Türk jetleri tarafından düşürülen uçağın pilotunun ölümünden sorumlu tuttuğu Alparslan Çelik'in cenazeye katılması ise büyük puntolarla dünyaya duyuruldu. Hürriyet'in 25 Ocak'ta "Dağ Taş Onu Arıyorlar" manşetiyle hedef haline getirdiği Çelik'i bu kez cenaze bahanesiyle afişe etmesi dikkat çekti ve "Bu yayıncılık kime hizmet ediyor" sorusunu gündeme getirdi. Cumhuriyet gazetesi de Doğan Grubu'nun bir Türk vatandaşını Rusya'ya hedef gösterme şeklindeki garip yayıncılık anlayışına eşlik etti.

Erkan Tan Hürriyet'e sert tepki gösterdi!


aHaber ekranlarında hafta içi 'Sabah Ajansı' programını sunan Erkan Tan Hürriyet'in haberine sert tepki gösterdi. Tan, düşürülen Rus uçağındaki pilotu öldürdüğü iddia edilen Alparslan Çelik'in haberinin veriliş tarzını sert sözlerle eleştirdi. Erkan Tan, "Ya Hürriyet sen Rus haber ajansı mısın? Rusların aradığı, uçaklarının düşürülmesinden sonraki olaylardan sorumlu tuttuğu adamın fotoğrafını yuvarlak içine alarak kime hizmet ediyorsun? Rusların aradığı adamı işte burada diye haber yapmak nasıl bir iştir. Allah'ım sen bizlere sabır ver, bunları ıslah eyle" dedi. Doğan Grubu tarafından hedef gösterilen Alparslan Çelik ise "Allah'ın rızasını kazanmak uğruna, zalime karşı mazlumun yanında savaşarak Allah'ın canımı almasını yüce Allah'tan niyaz ederim. Böyle bir korkum kesinlikle yok" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğan'ın Hürriyet'i Rusya'nın Sesi oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN