Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Selo'nun şikayet gezisi!

PKK'lı teröristlerin büyük darbe almasının ardından HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Türkiye'yi şikayet turuna çıktı. Türkiye'de destek bulamayan Demirtaş'ın Fransa'ya gitmesi yeni kirli oyunlar mı oynanıyor sorularını akıllara getirdi.

Giriş Tarihi: 29.1.2016 01:56
Selo'nun şikayet gezisi!
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Fransa Ulusal Meclisi'nde düzenlenen konferansa katıldı. Türkiye'de hendek kazıp askerimize, polisimize haince pusu kuran teröristlere övgüler yağdıran Demirtaş, Avrupa'da barış güvercini maskesini taktı. Demirtaş'ın bu taktiği iki yüzlülüğünü bir kez daha gösterdi...

İŞTE DEMİRTAŞ'IN "HAFİF" DEDİĞİ SİLAHLAR

FRANSA'DAN DESTEK İSTEDİ

Türkiye'de yaşanan çatışmalara Fransa'nın kayıtsız kalmaması gerektiğini söyleyen Demirtaş, "Türkiye'de çatışmaların durması, yeniden karşılıklı ateşkesle barış masasına dönülmesi konusunda herkesin ısrarcı olması lazım.Fransa hükümeti dahil olmak üzere" diye konuştu.

DEMİRTAŞ'IN HENDEK STANDARDI NE?

Bölgedeki barışın Türkiye'ye de bağlı olduğunu belirten Demirtaş, "Çünkü Suriye barışının yolu aynı zamanda Türkiye'nin iç barışından geçiyor. Bu konuya atıf yapmayan, duyarsız kalan hiçbir siyaset Türkiye'de kalıcı barışı savunamaz" ifadelerini kullandı.

SELAHATTİN DEMİRTAŞ'IN İKİ YÜZÜ

Demirtaş Avrupa Birliği'ne üye ülkelerin hükümetleri ve AB kurumlarına çağrıda bulunarak "Artık AB'nin etkili hükümetlerinden ve etkili bütün kurumlarından ayakları yere basan bir karar üretmelerini bekliyoruz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Selo'nun şikayet gezisi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN