Başbakan Davutoğlu'ndan 'e cevap

Başbakan , 'ün tartışılan Twitter mesajlarıyla ilgili, "Beni de hedef alan bazı ithamlarda bulunmuş. Bizim merhametimize dünya âlem şahittir. Zulmümüze kimse şahit değil ama merhametimize herkes şahit." dedi.

Giriş Tarihi: 1.2.2016 10:56 Güncelleme Tarihi: 1.2.2016 11:17
Başbakan Davutoğlu'ndan Mahsun Kırmızıgül'e cevap

Davutoğlu dün Riyad seyahati sırasında, kendisine eşlik eden gazetecilerle söyleşisinde özetle şu mesajları verdi:

Mahsun Kırmızıgül'ün Twitter mesajları tartışılıyor. Bunlara karşı ne söylemek istersiniz?

Beni de hedef alan bazı ithamlarda bulunmuş. Bizim merhametimize dünya âlem şahittir. Zulmümüze kimse şahit değil ama merhametimize herkes şahit. Filistinli çocuklar da şahit, Arakanlı yetimler de şahit. Açlıktan ölen Somalili bebekler de şahit. Yasin Börü'nün annesi, babası da şahit. Doğu'da Güneydoğu'daki, teröre karşı mücadele eden gençler de şahit. Diyarbakırlı da şahit. Bizim merhametimize dünya âlem şahit. Bunun için ayrı bir şahide ihtiyacımız yok. Ama zulmümüzü hiçbir kimse hiçbir yerde görmedi bizim. Kimseye zulmetmedik. Kimseye zalimlik yapmadık. Ama zalimlere ne kadar dik durduğumuzu herkes bilir. Filistin'de nasıl dik durduğumuzu. Suriye'de ve diğer yerlerde...

MAHSUN KIRMIZIGÜL O GECEYİ UNUTTU MU?

Bugün Doğu ve Güneydoğu'da zulmeden PKK'dır. PKK'nın zulmünü görmeden devlete ve şahsen bana dönük zalim diyen bizim hayat geçmişimize de Kandil'dekilerin hayat geçmişine de bir baksın. Sonra kime zalim, kime merhametli diyeceklerini görsünler. Türk halkı bizi de onları da görür. Bizim elimizde hiçbir zaman kan olmadı. Hep dökülen gözyaşlarını silen el olduk. Dünyanın her yerinde de, Türkiye'de de.

MAHSUN KIRMIZIGÜL SÖZDE BARIŞ ÇAĞRISI YAPTI, DEVLETİ SUÇLADI!

BUNDAN SONRA NİYETİM, HER CUMA NAMAZINI DOĞU VE GÜNEYDOĞUDA BİR BAŞKA İLDE KILMAK

Çarşamba günü bölgenin bütün mülki yöneticileri ile bu rehabilitasyon planını ve bölgedeki son güvenlik durumunu ele alacağım. Perşembe günü Londra'dayım mültecilerle ilgili. Cuma günü de Mardin'e gidip kamuoyuna ilk açıklamalarımızı yapacağız. Bundan sonra niyetim, her Cuma namazını doğu ve güneydoğuda bir başka ilde kılmak. Cumartesi de kalacağım."

AHMET HAKAN'DAN MAHSUN KIRMIZIGÜL'E TAM DESTEK

Yeni operasyonlarla ilgili bir soru üzerine ise Başbakan Davutoğlu, şu cevabı verdi:

"Gerekirse operasyon yapacağız. Dikkati başka bir yere çekmek için bir başka eylem yapabiliyorlar. Şunu unutmayın Türkiye'nin Irak ve Suriye yok şuanda. Her an yeni bir risk oluşabilir. Eskiden şöyle olurdu, terörle mücadele edilir diğer boyutlar unutulurdu.. Ya da diğer boyutlar olur terörle mücadele aksardı. Şimdi ikisini birlikte yapacak bir strateji gerçekleştiriyoruz. Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi kapsamında muhatabın halk olduğu sadece bir kesimin olmadığı, büyük bir hareketlenmesi gerçekleştirmeyi planlıyoruz.. Bunun için de Cuma günü gideceğim orada kalacağım.. Cumartesi gerekirse bir gün daha kalacağım kritik yerlerde.. ama halkımız şunu bilecek, Biz Türkiye'nin her yerindeyiz her yerinde olacağız herkesi dinleyeceğiz ve Kürt meselesi diye bir konu gündeme gelecekse bir vatandaşlarımızla doğrudan konuşuruz arada herhangi bir örgüte ihtiyaç yoktur. Silahlar sustuğunda, zaten Türkiye özgür bir ülke. Herkes fikrini söyleyebilir. Ama silahlar bütünüyle bu ülkeden gidene kadar terörle mücadeleye ara vermek yok. Yani masaya dönülsün, konuşulsun vesaire.. Hayır bunları çok denedik daha önce.. Çok denedik. Bütün bu silahlı gruplar Türkiye'yi terk edene ve bütün bu mühimmat yok edilene kadar mücadele sürecek."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Davutoğlu'ndan Mahsun Kırmızıgül'e cevap
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN