Savcı Sayan: CHP paralel örgütle görüştü

Giriş Tarihi: 1.2.2016 01:42
Savcı Sayan: CHP paralel örgütle görüştü

A Haber'de yayınlanan Arka Plan programına konuk olan eski CHP PM Üyesi Savcı Sayan şok açıklamalarda bulundu. Sayan "CHP’liler 17-25 Aralık operasyonlarından sonra Erdoğan kaçacak, Kılıçdaroğlu başbakan olacak diye hesap yapıyorlardı. Kaynağım çok sağlam, ben kimseye iftara atmıyorum" dedi.

"KASETLERDEN HABERDARDIK"
Amerika'ya gidiyor kasım ayında, Kemal Kılıçdaroğlu bir heyetle Amerika'ya gidiyor kasım ayında, 17-25 Aralık'tan önce. Hakan Aygün de var o gezide, döndüklerinde eski genel başkan yardımcılarından birisi Gürsel Tekin ve Ateş Ünal Erzen'e diyor ki, 'Ağabey ben bir şeye şahit oldum.' İsmini de söyleyeyim, Umut Oran. Bugün Umut Oran beni aradı dedi ki, 'Ben heyette yoktum, öyle bir şey söylemedim' ama ben Ateş Ünal Erzen'i aradım dedi ki, söylemiş. Benim kaynağım çok sağlam, birinci ağızdan duydum. Ateş Ünal Erzen'e diyor ki o genel başkan yardımcısı, 'Biz Amerika'ya gittik, bu kasetlerden haberdardık' yani bunları orada görmüşler herhalde 17-25 Aralık… Paralel örgütle Cumhurbaşkanı'nın dışında kimse mücadele etmiyor.

"AMACI CUMHURBAŞKANI'NI KAÇIRMAK"
CHP'liler Amerika'ya gezi düzenliyor, orada paralel örgüt mensuplarıyla görüşüyorlar. Bütün o dökümanlar, neler yapacakları hepsi sunuluyor, brifing veriliyor. Bunlar Türkiye'ye döndüklerinde iktidar hevesi ile dönüyorlar çünkü onlara orada demişler ki 'Sizi iktidar yapacağız, bu dosyalar açıklandıktan sonra, 17-25 Aralık ile iktidar düşecek, Recep Tayyip Erdoğan kaçacak, sizi iktidar yapacağız' demişler. Yalnız kaynağım sağlamdır, kimseye iftira atmam.

Savcı Sayan: CHP paralel örgütle görüştü

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Savcı Sayan: CHP paralel örgütle görüştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN