Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Abant'ta ihanet bildirgesi

Paralel çete üyelerinin akın ettiği Abant Platformu Toplantısı'nda HDP'li vekiller Türkiye'yi terörle tehdit etti. PKK'ya toz kondurmayanlar sandık sonuçlarına 'seçmen vesayeti' yaftalaması yaptı

Giriş Tarihi: 2.2.2016
Abant'ta ihanet bildirgesi
Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nın düzenlediği Abant Platformu'nu paralelciler ve terör yandaşları bastı. 'Demokrasinin Türkiye Sorunu' başlığıyla Bolu'da gerçekleştirilen toplantıda "Türkiye'yi demokrasi karşısında bir sorun" olarak gören anlayışın temsilcileri yaptıkları konuşmalarda skandal ifadeler kullandı. Toplantı sonucunda yayımlanan 10 maddelik sonuç bildirgesinde hükümetin Cizre ve Sur'da terör örgütüne karşı yürüttüğü operasyonlar yerden yere vuruldu. kanlı terör örgütü PKK'ya ise deyim yerindeyse toz kondurulmadı. Toplantıda konuşan Zaman Gazetesi Yazarı Şahin Alpay toplantıda "Karşımıza askere dayalı vesayet düzeni yerine halka dayalı, seçmene dayalı bir vesayet düzeni çıktı" diyerek sandık sonuçlarını karaladı. Toplantıya, eski bakanlar Ertuğrul Günay ve Yaşar Yakış, akademisyen Baskın Oran, Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Abdülhamit Bilici HDP Milletvekilleri Hüda Kaya ve İmam Taşçıer gibi isimler katıldı.

HDP'Lİ VEKİLDEN TEHDİT
HDP'li milletvekillerinin terör tehditleri ise zirveye damgasını vurdu. HDP Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçı er, Güneydoğu'daki askeri operasyonları katliam olarak nitelendirerek haddini aşan sözler sarf etti. Taşçıer operasyonlar sürdükçe kan batıya sıçrayacaktır" diyerek Türkiye'ye açık tehdit savurdu. HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya ise paralel sözcülüğe soyunarak "Cemaate yönelik acımasızca bir cadı avı sürdürülüyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Abant'ta ihanet bildirgesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN