Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'yi şoke eden anket

Giriş Tarihi: 2.2.2016
CHP'yi şoke eden anket
ORC Araştırma'nın genel seçimde CHP'ye oy veren bin 200 kişi ile 'Bilgisayar Destekli Telefon Görüşmesi-CATI' yöntemiyle gerçekleştirdiği anket, seçmenlerin son kurultayın ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve parti politikalarına bakışına ilişkin çarpıcı sonuçlar ortaya koydu.
Ankete katılanların yüzde 53.5'i CHP'yi mezhepçi bulduğunu, yüzde 90.6'sı da bu durumdan rahatsız olduğunu ifade etti.
"CHP milletvekillerinin PKK'lıların cenazelerine katılmasıyla ilgili ne düşünüyorsunuz?" sorusuna yüzde 96.5'lik kesim "yanlış buluyorum" yanıtını verdi.
Katılımcıların yüzde 85.8'i, bazı CHP milletvekillerinin Paralel Yapı'ya açıkça destek vermesini doğru bulmadığını söyledi.
CHP seçmeninin yüzde 63'ü, partilerinin akademisyenler bildirisine verdiği desteği yanlış bulduğunu kaydetti.
Partililerin yüzde 61.7'si Kılıçdaroğlu'nun Suriye sorununda Beşar Esad'a destek vermesini yanlış bulduğunu belirtti. Yüzde 74.9'u Türkiye'nin Suriyeli mültecilere sahip çıkmasına destek verdi.
Bugün seçim olsa tablonun ne olacağına ilişkin bir soruya, CHP seçmeninin yüzde 64'i "AK Parti tek başına iktidar olur" karşılığını verdi. Olası bir CHP-HDP ittifakına ise yüzde 92.2'lik kısım destek vermeyeceğini açıkladı.
"Deniz Baykal ile Kemal Kılıçdaroğlu genel başkanlığındaki CHP'yi kıyasladığınızda hangisi daha başarılıdır?" sorusuna, katılanların yüzde 44.5'i "Baykal", yüzde 30.7'si "Kılıçdaroğlu" yanıtını verdi.
"AK Parti denildiğinde aklınıza gelen en etkili ismi söyler misiniz?" sorusuna katılımcıların yüzde 100'ünün yanıtı "Recep Tayyip Erdoğan" oldu.

"CHP'DE KADRO DEĞİŞİYOR AMA KAFA AYNI"

"CHP'NİN ASIL HEDEFİ ERDOĞAN"

ŞAMİL TAYYAR: "CHP HALK NEZDİNDE LANETLİ BİR PARTİ"

ATATÜRK'E EN BÜYÜK KÖTÜLÜĞÜ CHP YAPIYOR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'yi şoke eden anket
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN