Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En az 5 paralı daha var!

Giriş Tarihi: 2.2.2016 07:42 Güncelleme Tarihi: 2.2.2016 10:32
En az 5 paralı katil daha var!

Parayla kiralanıp ’ye gönderilen iki Sırp keskin nişancıdan biri öldürüldü, diğeri yakalandı. Bölgede en az 5 paralı daha var.

Güvenlik güçleri tarafından yapılan operasyonda 'de Sırp kökenli bir keskin nişancının yakalandığı bir başkasının da etkisiz hale getirildiği öğrenildi.

Sur, Cizre ve 'deki operasyonlar devam ederken Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yaptığı 'yabancı keskin nişancı' açıklaması dikkat çekti. Davutoğlu, Riyad'a düzenlediği gezi sırasında "Operasyonlar sırasında bir çok yabancı keskin nişancı tespit edildi" dedi.
CİZRE'DE SIRP KESKİN NİŞANCI YAKALANDI
Para karşılığı

Davutoğlu'nun yaptığı bu açıklamanın arkasından ise Sırp kökenli sniper yani keskin nişancılar çıktı. Güvenlik güçlerinden alınan bilgiye göre 14 Aralık'tan bu yana operasyonların sürdüğü Cizre'de 29 Ocak günü bir operasyon düzenlendi. Operasyonda Sırp kökenli bir keskin nişancı ölü olarak ele geçirildi. Ertesi gün yani 30 Ocak'ta düzenlenen başka bir operasyonda ise başka bir Sırp keskin nişancı yakalandı ve ifadesi alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'ne götürüldü. Güvenlik birimleri sniper'ların para karşılığında tarafından kiralandığını belirtti.

Sırbistan'ın açıklaması

Yabancı keskin nişancılarla ilgili bu gelişme yaşanırken Sırbistan Büyükelçiliği'nden de konuyla ilgili bir açıklama geldi. Sırbistan Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Sırbistan Cumhuriyeti, vatandaşlarının 3. ülkelerdeki silahlı çatışmalara muhtemel katılımlarına şiddetle karşı çıkmaktadır. Sırbistan Cumhuriyet Ulusal Meclisi, bu tür faaliyetlere katılımı ağır biçimde cezalandıran bir yasayı geçirmiştir. Bu hususu dikkate alarak, iddiaların hiçbir şekilde Sırbistan Cumhuriyeti ve kurumlarının resmi politika ya da uygulamalarıyla ilişkilendirilmemesi gerekmektedir."

PKK'YA DESTEK VEREN ÜLKELER

Silopi'den kaçtı!

Konuyla ilgili bir başka iddia sahibi güvenlik uzmanı Mete Yarar, başka bir sniper yani keskin nişancı olayının da geçtiğimiz haftalarda Silopi'de yaşandığını söyledi: "Avrupa kökenli bir keskin nişancı Kobani'den Silopi'ye sızdı. Burada 3 güvenlik görevlimizi şehit etti ve sonra tekrar Kobani'ye kaçtı. Ancak Kobani'deki çatışmalar sırasında DAEŞ tarafından öldürüldü."

PKK'nın keskin nişancıları istihbarat raporlarında

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En az 5 paralı katil daha var!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN