Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sabancı ı faili !

Terör örgütü üyesi ile Fadik Adıyaman'ın, dün gece Yunanistan'ın Sisam adasından Kuşadası kıyılarına geçtiklerinin tespit edilmesi üzerine Söke otogarında kları öğrenildi.

Giriş Tarihi: 2.2.2016 16:54 Güncelleme Tarihi: 2.2.2016 23:25
Sabancı suikastı faili İsmail Akkol yakalandı!
Terör örgütü üyesi olması, Sabancı Center ı ve 2 askerin öldürülmesi olaylarının faili olduğu iddialarıyla aranan 'un, polisin 15 gündür süren çalışmasının ardından ğı ortaya çıktı.

İstihbarat birimlerinin Yunanistan'da bulunan terör örgütü DHKP-C üyelerinin yasa dışı yollardan Türkiye'ye gireceği bilgisine ulaşması üzerine sınır kapılarında önlemler artırılırken, İzmir, , Muğla, Çanakkale ve Balıkesir il emniyet müdürlüklerinin de deniz yoluyla kaçak giriş ihtimali konusunda bilgilendirildiği ortaya çıktı.

Ege kıyılarından sıkı takip başlatan polisin, dün gece, örgüt üyelerinden Akkol ile Adıyaman'ın, Sisam adasından botla Kuşadası kıyılarına geçtiğini tespit etmesi üzerine bölgeye ekiplerin kaydırıldı ve yoğun bir çalışma başlatıldı.

Sahilde geceledikleri, sabah saatlerinde ise Eskişehir'e gitmek için Söke otogarına geldikleri belirlenen Akkol ile Adıyaman, önlem alan polisler tarafından fotoğraf eşleşmelerinden ve ayakkabılarının çamurlu olmasından dolayı tanındı. Akkol ve Adıyaman, düzenlenen operasyonla, üzerlerindeki silahlar ve mühimmatla yakalandı.

ZANLILARIN KİMLİKLERİ DOĞRULANDI

Aydın'da bugün yapılan operasyonla yakalanan Terör örgütü DHKP-C üyesi İsmail Akkol ile Fadik Adıyaman'ın kimlikleri, emniyette yapılan parmak izi incelemesiyle doğrulandı.

Aydın'ın Söke ilçesinde otogarda yakalanan Akkol ve Adıyaman'ın Aydın Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri sürüyor.

Kimlik doğrulaması amacıyla zanlılardan alınan parmak izleri, İzmir Kriminal Polis Laboratuvarına gönderildi. Laboratuvarda yapılan incelemede parmak izlerinin uyuştuğu tespit edildi.

Akkol'un emniyetteki ilk ifadesinde de gerçek kimliğini beyan ettiği öğrenildi.

Aydın Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Didim'den Eskişehir'e giden bir otobüste Avusturalya nüfusuna kayıtlı Zeynel Abidin Gümüş ve Didim nüfusuna kayıtlı Hatice Çalışkan isimleriyle ayırtılan koltuklarda oturduğu saptanan iki terör örgütü üyesini Söke Otogarı'nda yapılan operasyonla yakalamış, şahısların bavullarında roketatar, roket başlığı, el bombası, suikast silahı ve çok sayıda mühimmat ele geçirilmişti.

Örgüt üyelerinin Sabancı Suikasti faili İsmail Akkol ile Fadik Adıyaman oldukları saptanmıştı.


İSMAİL AKKOL KİMDİR? (SABANCI SUİKASTİ FAİLİ)

81 İLDE ALARM VERİLMİŞTİ!


Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Yunanistan'da 2014 yılında yakalanıp, 2015 yılında serbest bırakılan DHKP-C'li teröristler İsmail Akkol ile Hasan Biber'in eylem hazırlığında olduğunu bildirdi. MİT'ten güvenlik birimlerine gönderilen 'gizli' ve 'acil' kodlu uyarı yazısında, Akkol ile Biber'in Yunanistan'dan ayrıldığı, sahte kimliklerle yasadışı yollardan Türkiye'ye girdiklerinin değerlendirildiği belirtildi. MİT'in yazısının ardından 81 il emniyet müdürlükleri ile sınır kapılarındaki tüm güvenlik birimleri Akkol ve Biber konusunda uyarılırken, iki teröristin kimlik bilgileri ile fotoğrafları tüm birimlere dağıtıldı.
SİYASİLERE SUİKAST UYARISI


Akkol ile Biber'in, Türkiye'de sansasyonel bir eylem planladıklarının belirtildiği uyarı yazısında, sınır kapıları başta olmak üzere emniyet binaları, siyasi parti temsilcilikleri ile kritik noktalardaki kamu kurum ve kuruluşlarda görevli sivil ve resmi ekip sayısının artırılması da istendi. DHKP-C terör örgütü mensubu söz konusu kişilerin, birinci hedeflerinin siyasi liderler, üst düzey yöneticiler olduğu, örgütün geçmişten bu yana hedefinde olan eski Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk'e yönelik suikast eylemi yapabileceğine de vurgu yapıldı.

İşte emniyetin yaptığı açıklamaKATİLİ DİYE İSTEDİK AMA YUNANİSTAN VERMEDİ

Örgütün Suriye ve Yunanistan'daki kamplarında eğitim alan iki terörist, daha önce Türkiye'de gerçekleştirdikleri eylemlerin ardından kaçmıştı. Ocak 1996'da , Nilgün Hasefe, Haluk Görgün'ün öldürüldüğü silahlı saldırının faili olan İsmail Akkol, Atina'da 11 Şubat 2014'te yakalanmıştı. Hasan Biber ise 2013'te AK Parti ile Adalet Bakanlığı'na yönelik bombalı ve roketatarlı saldırıda yer almış daha sonra Hatay üzerinden Yunanistan'a kaçmıştı. Biber, Yunan güvenlik güçlerince Sakız Adası açıklarında, bomba ve silah yüklü bir bota düzenlenen operasyonla yakalanmıştı. Yunanistan, Akkol ve Biber'i Türkiye'nin tüm taleplere rağmen iade etmedi. Türkiye'nin Yunanistan ile suçluları iadesiyle ilgili anlaşması bulunuyor.

Söke'deki yakalanan Fadik Adıyaman'ın ise örgütün önemli isimleri arasında yer aldığı, örgütün kamplarının yöneticiliğini yaptığı iddia ediliyor. 2006'da Yunanistan'a gittiği öne sürülen Adıyaman, Ocak 2015'te Yunan mahkemesince 6 yıla kadar tecilli hapis cezasına çarptırıldı, ardından tahliye edildi.

Özdemir Sabancı suikasti zanlısı İsmail Akyol yakalandı

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sabancı suikastı faili İsmail Akkol yakalandı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN