'Sarıyıldız teröristlere yardım, yataklık yapıyor'

Giriş Tarihi: 2.2.2016
'Sarıyıldız teröristlere yardım, yataklık yapıyor'

Adalet Bakanı Bozdağ: Faysal Sarıyıldız bulunduğu yerde resmen teröristlere yardım yapıyor, yataklık yapıyor. HDP Eş Başkanı ve milletvekillerinin tavrından Türkiye'yi bir iç çatışmaya nasıl götürebiliriz havası çıkıyor

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, aHaber'de katıldığı programda gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bozdağ'ın konuşmalarından satırbaşları şöyle:

TERÖR ÖRGÜTÜNE BÜYÜK DARBE

SORUMLULUK: HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı ve arkadaşlarını siyasi sorumluluklarına uygun davranmaya davet ediyorum. Eylemler karşısında demokrasiye inanan, hukukun üstünlüğüne inanan her sorumlu siyasetçi gibi Demirtaş'ın dönüp "Durun. Yanlış yapıyorsunuz" demesi lazım. Ama gördüğümüz şu: HDP Eş Başkanı, milletvekilleri buradan Türkiye'yi bir iç çatışmaya nasıl götürebiliriz gibi bir hava çıkıyor.

ASKER PKK'NIN İNİNE GİRDİ

ATEŞ EDİYORLAR: Devletin ambulans göndermediğine ilişkin haberler yer alıyor. Bu yaralılar sivil vatandaş mı yoksa teröristler mi buna dair bir bilgi yok. Ambulans en yakın yer egidip "Getirin yaralıları alalım" anonsu yapıyor. Ateşlerle silahlarla karşılık veriliyor. Belediyenin aracı gidiyor ona da aynı. Elimde tutanaklar var. Bu hastalarla ilgili 3 tane telefon numarası veriliyor. Bu hatlardan ikisine ulaşılamıyor. Bir tanesine ulaşılıyor. Mehmet Yavuzeli isimli kişi "Yeni milletvekili Faysal Sarıyıldız'a sorun" diyor. Bir başkası "İdris Buluken'e sorun" diyor.
KATİL KİM: Burada mahiyetini tam bilemediğimiz bir durumla karşı karşıyayız. Yaralıları kurtaralım diye uğraştığını iddia edenler ambulansa ateş ediyorlar. Ondan sonra da "Katil devlet, yaralıları kurtarmak istemiyor" diye hem Anayasa Mahkemesi'ne hem de Meclisi'e getiriyor. Burada katil kimdir? Faysal Sarıyıldız bulunduğu yerde resmen teröristlere yardım, yataklık yapıyor. Orada devletin güvenlik güçleri ve vatandaşların aleyhine sonuç doğurmasını sağlayacak bir takım şeylerin içine giriyor. Yemin etmiş bir milletvekiline bu yakışmaz.
GÜLEN'İN İADE TALEBİ: Onun için de evrakların, bütün dosyaların İngilizceye tercümesi konusunda çalışmalar sürüyor. Adli dosyaları ekleyerek bir iade noktasına bunların hepsinin tercümesi bittikten sonra geçmiş olacağız. Tercüme çalışmaları biter bitmez hemen süreci başlatacağız.

Bekir Bozdağ "Sarıyıldız teröristlere yardım ediyor"


TERÖRİSTLERLE EL ELE

HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız'ın terör örgütü PKK'ya verilmek üzere Suriye'den getirilen ağır silahları teslim alacak kuryeyi Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesine özel aracıyla getirdiği tespit edilmişti. Sarıyıldız'ın aracından inerek silahları almak için giden kurye polis tarafından yakalanmıştı. Silahları getiren şüpheli de gözaltına alınırken Sarıyıldız, dokunulmazlığı nedeniyle gözaltına alınamamıştı. Sarıyıldız hakkında terör örgütüne silah temini suçundan soruşturma açılmış, hazırlanan fezlekede dokunulmazlığının kaldırılması istenmişti.

TUZAK KURDU
Cizre'de bir binanın bodrum katında 18'i ağır, 30 yaralının ambulans beklediğini iddia eden HDP'li Sarıydız'ın teröristlerle birlikte güvenlik güçlerine ve sağlık ekibine tuzak kurduğu ortaya çıkmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Sarıyıldız teröristlere yardım, yataklık yapıyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN