Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yangın yerinde gül yetişecek

Terörden zarar gören ilçelerin yeniden inşa edileceğini belirten Başbakan Davutoğlu: Yangın yerinde gül yetiştireceğiz

Giriş Tarihi: 2.2.2016
Yangın yerinde gül yetişecek
Başbakan Ahmet Davutoğlu, son nefesine kadar bu topraklarda yaşayan her vatandaşın birbirine eşit olması için çalışacağını belirterek, "Bölgenin insanları teröre karşı tavır almalı" dedi. Sivil toplum kuruluşlarının (STK) temsilcilerini Çankaya Köşkü'nde ağırlayan Davutoğlu, konuşmasında şunları kaydetti:
Son nefesime kadar bu topraklarda yaşayan her vatandaşımızın birbirine eşit olduğu durumu için çalışacağım. Allah şahit olsun ki hiçbir vatandaşımız etnik durumundan dolayı farklı muameleye tabi tutulmayacaktır. Anadolu, kim ne oyun oynarsa oynasın bölünmeye zemin olmayacaktır.
Kimsenin hayat görüşünün aşağılanmadığı bir Türkiye için çalışıyoruz. Zihniyet değişimi yaşadık ve bir adım geri gitmeyeceğiz. Biz 90'lı yıllara bu ülkeyi döndürmeyeceğiz. 80'li ve 90'lı yılların şartlarına bu ülke bir daha dönmeyecek.
Türkiye'nin her bir bölgesini bütün olarak görüyoruz. Uludağ'ın Ağrı'dan, Fırat'ın Sakarya'dan bir farkı yoktur. Birliğin, kardeşliğin, bütünlüğün sesi olmaya devam edeceğiz. Herkesin kendi kimliğini rahatlıkla ifade edebildiği, annesinden öğrendiği güzel Türkçe'yi, Kürtçe'yi konuşabildiği bir Türkiye inşa etmeye çalıştık.
Bakanlar Kurulu masasında eğer bu Kürt'tür, şu Türk'tür diye bakarsam aldığım nefes haram olsun. Hiçbir ile baktığımda, bu ayrımı düşünmem. İşte bizim diğer ülkelerden farkımız bu. Biz geçmişte yapılan ayrımcılıkların hepsine son verdik.
7 Haziran'dan sonra aldıkları oyun şımarıklığıyla silahlanma çağrısı yaptılar. 'Bu faaliyetlere son verin' diyerek çağrıda bulundum.

PUSLU HAVA SEVEN ÇAKALLAR

23 Temmuz'da operasyonları başlattık. Bir karar aldıysak, dostu ve düşmanı bilerek alırız. 7 Haziran sonrası puslu havayı seven çakallar harekete geçti. Ama burayı onlara bırakmadık, bırakmayacağız. Mardin, Diyarbakır, Van, Şanlıurfa, yeni Türkiye'nin en asli unsurları olacak.
Teşvik Kanunu çıkardık. Ekonomik olarak ne talep ederseniz yanınızdayız. Meclis'te bir söz vermiştim. Yangın yerinde gül yetiştireceğiz. Çok kısa sürede bütün şehirleri ayağa kaldırdık. Şimdi de bu ilçeleri yeniden inşa edeceğiz. Bölgenin insanları teröre karşı tavır almalı.

HDP YALANLARLA DÜNYAYI KANDIRIYOR
80 milletvekiliyle geldiğiniz Meclis'te konuşmak yerine, Cizre'yi silah depolarına çevirmenin ne anlamı var. Onlar yakmak ve yıkmak için harekete geçti. Bir bodrumda yaralılar var diyerek dünyayı ayağa kaldırdılar. Ama oraya her yaklaşıldığında keskin nişancılarla saldırıyorlar. Dünyayı kandırıyorlar.

BELEDİYENİN PARASI TERÖRİSTE GİDİYOR
Mardin Belediyesi şehre yüzde 7'lik bir yatırım yaptı. Belediyenin personel gideri yüzde 62.6. Teröre gidiyor bu miktarlar. Hizmeti engelliyor, altyapıyı bombalıyor, işadamlarını tehdit ediyor, verdiğimiz kaynakları terör örgütü mensuplarına personel gideri diye harcıyorlar. Yatırım yapmayınca da 'Bölge geri kalıyor' diyorlar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yangın yerinde gül yetişecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN