Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu: PKK ve HDP devleti tahrik ediyor

Giriş Tarihi: 3.2.2016
Davutoğlu: PKK ve HDP devleti tahrik ediyor
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Doğu ve Güneydoğu'dan gelen kanaat önderleri ve STK temsilcilerini Çankaya Köşkü'nde ağırladı. Davutoğlu, toplantı öncesi yaptığı konuşmada şunları söyledi:
Bizim mücadelemiz bu ülkenin birliğine, kardeşliğine kasteden insanlık dışı terör örgütleriyledir. Bu karanlık yapılar, dış odaklarla işbirliği içinde huzurumuza, istikrarımıza saldırıyor. Kuklayı da kuklayıcıyı da biliyoruz. Teröre karşı yürüttüğümüz kararlı mücadele sonunda Türkiye terörden arınacak, terörden kurtulacak, şehirlerimiz barikatlardan, çukurlardan ve silah deposu olmaktan arındırılacaktır. Sıkıntılı günler geçecek.

TERÖR ÖRGÜTÜNE BÜYÜK DARBE

Soğuk savaş yıllarından kalan bölücü terör örgütü ve onun uzantısı olan partinin sözcüleri bugün ısrarla kamuoyunu tahrik ediyor. İstiyorlar ki, onların çatışmacı ortamına biz de ayak uyduralım, devlet eski devlet olsun, terörü besleyen krizler yeniden yaşansın.
Biz Franko'yu da çok iyi biliriz, faşizmin zihniyetini de biliriz, Marksizm'den kaynaklanan Stalinist zihniyeti de biliriz. Bu ülkeyi 12 Eylül faşizminin izlerinden kurtaran da AK Parti'dir, PKK'nın Stalinist zihniyetine karşı teslim etmeyecek olan da AK Parti'nin özgürlükçü, demokratik anlayışıdır. Bulundukları yerlerde kendilerinden başka hiç kimseye hayat hakkı tanımayan, faşist anlayışı bugün bulunduğu bölgede yaşatan bu terör örgütünün faşizmden bahsetmeye hakkı yoktur. Suriye'de çok övdükleri PYD'nin ilk yaptığı da kendisi gibi düşünmeyen KDP'li unsurları baskıyla oradan çıkarmak olmuştur.

ASKER PKK'NIN İNİNE GİRDİ

Terörle mücadelenin demokratik kazanımlara zarar vermesine izin vermeyeceğiz. Çukur kazan katilleri birileri kahraman direnişçiler olarak selamlamaya kalkıyor. Bunların insan hak ve özgürlüklerinden nasibi yoktur. Kimse algı operasyonlarına kanmasın.
(Mahsun Kırmızıgül'ün sözlerine) Hiç konuşmadan zulüm ile itham ettiği bu kişiyi anlamak istiyorsa lütfen Somalili başı okşanmış çocukların yanına gitsin. Arakan'da evleri yanık, bataklıklarda koşuşan insanlarla kucaklaşan biri olarak onlara sorsun bizi. Zulüm görmek istiyorsa Dışkapı Hastanesi'nde 8 yaşındaki Said'in gözlerinin içine baksın. Çınar'da katledilen çocukların arkasında hangi zalimlerin olduğunu düşünsün. Gazze'de bombalar altında katledilen bir genç kızın başında, ailesiyle birlikte yürek yüreğe verdiğimiz anı düşünsün. Aynı kıbleye yöneliyoruz. Kıblesi olmayanlar kıblesini şaşırmış olanlar bizi anlayamazlar. Bizim elimizde tek bir masumun bırakın kanı, gözyaşı dahi yoktur.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu: PKK ve HDP devleti tahrik ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN