Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hatay'da kirli plan

Terör örgütlerini bir araç olarak kullanan Esad’ın Muhaberat’ı PKK’dan ayrı bir terör örgütü kurmak için düğmeye bastı. Güvenlik birimlerinin yakın takibe aldığı terör örgütünün adı “Liva İskenderun”. Yeni terör örgütünün yurtiçi ve yurtdışında iki amacı bulunuyor. Buna göre örgüt Amanoslar’da örgütlenerek Türkiye’yi güney sınırında meşgul etmeyi, PKK’ya yurtiçi terör faaliyetlerinde destek olmayı, böylece Türkiye’ye zarar vermeyi planlıyor. Örgütün yurtdışı hedefi ise Esad’ın taleplerinin yerine gelmesini sağlamak. Hatay’ın güneyinde de örgütlenecek olan örgüt Akdeniz’e açılmak isteyen PYD’ye karşı Esad’ın taleplerini gündeme getirecek.

Giriş Tarihi: 3.2.2016
Hatay'da kirli plan
PKK'LILARLA TEMASA GEÇTİLER

Planlamayı Suriye istihbaratı Muhaberat ve Lübnan Hizbullahı ortak hareket ederek yaptı. PKK sempatizanı ve örgüt üyesi olan Türk vatandaşlarıyla temasa geçilerek yeni bir grup oluşturuldu. Aynı kişilerin Suriye'nin kuzeyinde faaliyet gösteren PYD ile irtibatlı olduğu belirtildi. Örgüte katılan kimi isimlerinin Kobani ile Türkiye arasında mekik dokuyan teröristler olduğu öğrenildi.

BABA ESAD'IN HAMA KATLİAMI

ÖRGÜTÜN ADI LİVA İSKENDERUN

Güvenlik birimleri sayısı henüz net olarak tespit edilemeyen bu grubun Suriye muhaberatı tarafından yönlendirildiğine dikkat çekti. Bu grubun henüz bir ismi bulunmuyor. Ancak yapılan toplantılarda örgüt mensuplarının "Liva İskenderun" yani "İskenderun Sancağı" ismini ilan etme kararı aldığı öğrenildi.

YAKIN TAKİBE ALINDI

PKK, Muhaberat ve Lübnan Hizbullahı irtibatlı yeni terör örgütünün faaliyetleri yakın takibe alındı. Ankara'ya gelen bilgiler örgütün Türkiye'de iç karışıklık çıkarmak için yoğun çaba sarf edeceğini gösteriyor. Acilciler olarak bilinen Esad yanlısı Mihraç Ural'ın da bu örgütle irtibatlı olduğu belirtiliyor.

İŞTE KARANLIK PLANLAR

* Örgüt yapılanmasını Amanos dağlarında kurmayı hedefliyor. Bu yeni terör örgütünün Suriye'nin kuzeyindeki PYD yapılanmasını Akdeniz'e ulaştırma amacı taşıdığı şeklinde yorumlanıyor. Böylece Türkiye, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da değil, güney sınırında da terörle meşgul edilecek.
* Örgüt, terörle mücadelenin yürütüldüğü il ve ilçelerde PKK'ya destek sağlama amacı güdecek. Ankara'ya, Türkiye içindeki farklı terör örgütleriyle de işbirliği içerisinde hareket edeceğine ilişkin bilgi geldi.
* Örgütün Türkiye'deki iç barışı tehlikeye atmak için Kürt vatandaşların önde gelen kanaat önderlerini hedef alabileceği belirtiliyor.
* Aynı zamanda PKK ile benzer taktikleri kullanacak olan örgütün Kürt vatandaşların protesto yapmasını teşvik ve organize etmek gibi bir hedefi de var. Gösterileri hedef alıp suçu güvenlik kuvvetlerinin üzerine atma kararı alındığı ifade ediliyor.
* Yine PKK ile paralel bir şekilde başta BM olmak üzere çeşitli uluslararası kuruluşlara başvurarak Türkiye'de yaşayan Kürt vatandaşlara zulüm yapıldığı yönünde sahte video ve fotoğraflar sunacakları, asılsız girişimlerde bulunacakları belirtiliyor.
* Grup üyelerinin yapacakları eylemlerden sonra Suriye'ye kaçacakları ve buradan Lübnan Hizbullahı vasıtasıyla Beyrut'a geçecekleri bilgisine ulaşıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hatay'da kirli plan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN