Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nerede bu yaralılar

Başbakan Davutoğlu: Cizre'de sözü edilen yaralıların takipçisi olduk. 10 ambulans, 30 sağlıkçı, 1 ambulans helikopter, 1 ambulans uçak gönderdik. Yaralılar gerekçeleri yokken çıkmadı. Belki de orada hiç yaralı yok

Giriş Tarihi: 4.2.2016
Nerede bu yaralılar
Başbakan Ahmet Davutoğlu dün AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında gündeme ilişkin önemli mesajlar verdi:

MİLLETTEN DESTEK İSTERİZ:
Yeni anayasa ertelenemez bir ihtiyaç. Muhalefet de yeni anayasa konusunda hemfikir. Kimse benden "Hayır" oyu verdiğim 82 Anayasası'nı savunmamı beklemesin. İnşallah 82 Anayasası'nı tarihe gönderip, bu Meclis'in yazdığı anayasa ile milletin huzuruna gidip destek isteyeceğiz. Bu süreç, uzlaşama süreci olarak görülmeli. Diğer partilerin de ciddi katkılar vereceğine inanıyorum. Sayın Kılıçdaroğlu'na bir kez daha söylüyorum, hepimizin biyolojik ömrümüzün bir sınırı var. Öyle bir anayasa yazalım ki, gelecek nesiller "Sağ olsunlar bize sağlam bir anayasa bıraktılar" desinler.

BAŞKANLIK İSTİYORUZ:
Cumhurbaşkanımızı hedef almak, tartışmayı şahsileştirmek bu sürece ihanettir. Herkesin Türkiye'nin geleceğini düşünerek bu ülkenin eşit vatandaşları olması hasebiyle en doğrusunu bulmak için yükümlüyüz. Biz, başkanlık sistemini istiyoruz. Çarpık ve saptırılmış bir parlamenter sistemi savunmak yerine, hür başkanlık sistemini ya da parlamenter sistemi konuşalım.

ŞEYTANLARI TAŞLARKEN:
Terör örgütleri hem Türkiye'ye hem de AK Parti'ye saldırıyorlar. Onlar şeytanca faaliyetlerine devam ederken; biz de bir yandan şeytanları taşlarken bir yandan da yeni anayasa ile yolumuza devam edeceğiz. Terörden zarar gören bütün şehirlerimizi yeniden huzura kavuşturacağız. Yakılan yıkılan ne varsa yerine konulacak.

BELKİ YARALI YOK:
Cizre'de sözü edilen yaralıların takipçisi olduk. 10 ambulans, 30 sağlıkçı, 1 ambulass helikopter ve bir ambulans uçak gönderdik. Ambulanslara roketlerle saldırı yapıldı. Birtakım iftiralarla Türkiye'yi lekelemeye çalışanlara sesleniyorum; nerede bu yaralılar? Yaralıların tahliyesi için hiçbir gerekçe olmamasına rağmen çıkmadılar. Belki de orada hiç yaralı yok. Örgütün siyasi uzantısı olan parti Meclis'te bunları dile getiriyor. Her seferinde AİHM'ye başvuruyorlar ve "Hayır"' cevabını alıyorlar. Hiç kimse terörist faaliyetleri meşru göstermez.

SONA YAKLAŞIYORUZ:
Hamdolsun Silopi'de sona geldik. Cizre ve Sur'da sona yaklaşıyoruz. Bu ilçelerde hayat normale dönecek. Operasyonlarımızın hedefi küçük yaşta kandırılmış gençleri de kurtarmak. Bölge halkı teröre karşı duruyor ve bize destek oluyor.

VALİ VE KAYMAKAMLARA 6 TALİMAT
Başbakan Davutoğlu, Doğu ve Güneydoğu'da görev yapan mülki ve idari amirlere terörle mücadelede etkinliğin artırılması için 6 talimat verdi:
Halktan kopuk unvan memuru olmayacaksınız. n Meşru güç kullanma yetkisi güvenlik güçlerinindir. Başka hiç kimse silah kullanma, bir yeri kontrol altında tutma yetkisine sahip değildir.
Etnik kökeni, dini, mezhebi ne olursa olsun terörün üzerine en kararlı şekilde gideceksiniz. Halk ile teröristi ayırt edeceksiniz.
Kamu, eğitim, sağlık, ulaşım hizmetleri hiç aksamamalı.
Sürekli ve her kesime ulaşan bir iletişim stratejisi oluşturmanızı istiyorum.
Entegre bir strateji geliştireceğiz. Operasyon gerçekleştirilirken hassasiyetlere özen gösterilecek. Sonrasında süratle hayat normalleştirilecek. Şahsi ve kurumsal hiçbir rekabete girilmeyecek.

KÜÇÜK SAİD'İ ANNESİYLE BULUŞTURDU
Başbakan Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile Diyarbakır'ın Çınar ilçesindeki terör saldırısında yaralanan ve Ankara Dışkapı Çocuk Hastanesi Yanık Yoğun Bakım Bölümü'nde tedavi gören Said Tan'ı Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören annesi Meryem Tan ile bir araya getirdi. Said, annesini karşısında görünce büyük sevinç yaşadı. Davutoğlu çifti, Çınar'daki hain saldırıda polis eşi Mehmet Şenol Çiftçi ile 4 yaşındaki kızı Mevlüde İrem'i kaybeden kendisini de yaralanan İpek Çiftçi'yi de ziyaret etti.

"KİLİSEMİZİ PKK'DAN KORUYUN"
Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nden gelen kanaat önderlerini ve STK temsilcilerini Çankaya Köşkü'nde ağırlayan Başbakan Davutoğlu, bölgenin taleplerini dinleyerek operasyonlar hakkında bilgi verdi. Toplantıda terör örgütü PKK'nın tahrip ettiği, cephaneliğe dönüştürdüğü Diyarbakır Meryem Ana Kilisesi için papazlar Başbakan Davutoğlu'ndan özel ricada bulundu. Çankaya Köşkü'ne gelen kilisenin papazı Yusuf Akbulut, kendisini arayan dünyanın çeşitli ülkelerinden papazların "Başbakan'a iletin, lütfen kilisemizi PKK teröründen korusun. Güvenlik önlemi alınsın, kilise zarar görmesin" dediğini anlattı. Davutoğlu ise "camiyi de kiliseyi de restore edeceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nerede bu yaralılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN