silahıyla vuruyor

Türkiye sadece terör örgütü 'yla mücadele etmiyor. Bu durumun ispatı ise, teröristlerin arasındaki yabancılar ve kullandıkları silahlar. Terörle mücadelede en çok şehit vermemize sebep olan silah, 'nin PKK'ya hediyesi Zagros'lar.

Giriş Tarihi: 4.2.2016 02:41 Güncelleme Tarihi: 4.2.2016 12:41
PKK ABD silahıyla vuruyor
'nın sözde 'öz yönetim' ilan ettiği Sur ve Cizre'de hendek kazıp barikat kuran teröristlere yönelik operasyonlarını sürdüren güvenlik güçleri, aynı zamanda bir çok yabancı güçle de mücadele ediyor. Polis ve askerleri şehit eden teröristlerin 'Zagros' olarak bilinen özel üretimi kullandığının ortaya çıkması, Türkiye'nin sadece PKK'ya karşı değil, bebek katillerine silah ve mühimmat gönderen dış güçlere karşı savaş verdiğini bir kez daha gözler önüne serdi.

PKK'NIN PUSULARI GÖRÜNTÜLENDİ!

URANYUMLU MERMİ


PKK'nın Suriye'deki kolu PYD, DAEŞ'le mücadele bahanesiyle ABD'den silah yardımı alıyor. PYD, bu silahların bir bölümünü Mehmetçik ile göğüs göğüse çatışmaktan kaçarak kahpece pusu kuran teröristlere gönderiyor. PKK'nın elindeki en tehlikeli silah ise ABD özel üretimi Zagros'lar. ABD ordusunun özel kuvvetlerinde yaygın olarak kullanılan bu silahlar, zırh delici özelliğe sahip, Mermileri ise uranyumla zenginleştirilmiş. ABD ordusunun özel kuvvetlerinde yaygın olarak kullanılan bu silahlar, balistik mermi de atabiliyor.

TERÖR ÖRGÜTÜNE BÜYÜK DARBE

4 KİLOMETRE ETKİLİ


Uygun hava koşullarında 4 kilometreye kadar etkili olan özel üretim olan Zagros'ların ABD tarafından PKK'nın Suriye'deki kolu PYD'ye verildiği ve bu silahların 18 tanesinin Türkiye'ye getirildiği tespit edildi. Normal uçaksavar ağırlığının çok altında olan ve bir kişinin rahatlıkla taşıyabileceği silah 8 kilo. Şarjörü bulunmayan silahın her seferinde tek mermi atabiliyor. Son haftalardaki şehitlerin bu silahtan çıkan kurşunlarla verildiği öğrenildi.

CİZRE'NİN YÜZDE 95'İ TEMİZLENDİ

ABD'NİN İHA'SI SİLOPİ'DE BULUNMUŞTU


Teröristlerden temizlenen Silopi'de yapılan arama çalışmalarında PKK'ya ait ABD yapımı insansız hava aracı (İHA) bulunmuştu. RQ-20 Puma modeli olan İHA'nın ABD tarafından PYD'ye yapılan askeri yardımlar arasında olduğu, Suriye'den de PKK tarafından kullanılmak üzere Türkiye'ye getirildiği belirlenmişti. Önceki gün ise İncirlik Hava Üssü'nden kalkan ABD'ye ait silahlı bir MQ-1 Predator, Adana'nın Karataş ilçesi yolu üzerinde Doğankent mahallesindeki tarım arazisine düştü.

Kaynak: Star
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK ABD silahıyla vuruyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN