'Türkiye'ye Fetret Dönemi Yaşatmak istediler''

AK Parti Grup Başkanvekili Av. Bülent Turan seçim bölgesi Çanakkale’de partisinin Gelibolu'da düzenlediği İlçe danışma meclisi programında konuştu.

Giriş Tarihi: 7.2.2016 23:24 Güncelleme Tarihi: 7.2.2016 23:29
'Türkiye'ye Fetret Dönemi Yaşatmak istediler''

Turan, 7 Haziran sonrası artan terör saldırılarından bahsetti ve devletin terörle mücadelede kararlılığını yineledi.

7 Haziran'dan sonra Türkiye'ye Fetret Dönemi Yaşatmak istediler,1 Kasım seçimleriyle Türkiye'nin istikbaline sahip çıktıkları için Gelibolu'da vatandaşlara teşekkür eden Turan "7 Haziran'dan sonra verdiğimiz mücadele İstiklal mücadelesiydi" dedi.

7 Haziran'dan sonra Türkiye'ye Fetret Dönemi yaşatılmak istendiğinin altını çizen Turan,"Türkiye için çalkantılı bir süreçti. 2002'den bu yana istikrarlı bir biçimde Türkiye'yi yöneten AK Parti, %41 oyla birinci parti olmasına rağmen tek başına iktidar olamadı. Bu durum, Cumhurbaşkanımızın deyimiyle, yamyamların ülkemizi kan gölüne çevirmesine neden oldu. Yeni Türkiye yolundaki demokratikleşme yürüyüşümüzü kesmek isteyenler hemen harekete geçtiler. Adeta Türkiye'ye bir fetret dönemi yaşatmak istediler. Terör örgütü çatışmasızlığı ortadan kaldırıp yeniden saldırmaya başladı. Terörü dağlardan şehirlere taşımaya başladılar. Ama darbelere ve vesayete karşı etkili bir şekilde mücadele etmiş AK Parti, Türkiye'ye bir fetret dönemi yaşatmadı" dedi.

HDP'NİN DERDİ KÜRT VATANDAŞLARIMIZ DEĞİL

Bugün yaşanılan olayların Kürt meselesinin bir boyutu olmadığını belirten Turan, "Meclis'te tek bir gün bir tane HDP milletvekilinin Kürtlerin haklarıyla ilgili şu düzenlemeyi yapalım dediğini duyamazsınız" dedi. HDP'nin Varsa yoksa terör örgütünün savunuculuğunu yaptığını belirten Turan, Bakınız PKK, halkı sokağa dökmek için onlarca kez çağrı yaptı. Ancak, halk bu çağrıların hiçbirine cevap vermedi. Bugün ise bu çağrı işini HDP ve Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş üstlenmiş durumda. İnsanların bulunduğu yerden ses çıkararak ışık kapatarak tepki vermesini istiyor. Ancak kendi seçmeleri de bu çağrıya kulak vermedi. Birkaç gün önce Sur'da zabıta aracı içinden vatandaşlara "evlerinizden ayrılmayın" diye bağıran HDP Milletvekiline insanlar tepki gösterdi.

HDP KENDİSİNE VERİLEN OYLARA TERÖRE DESTEK OLARAK KARŞILIK VERDİ

Geçen ay yine aynı milletvekili Sur'da insanların tepkisi ile karşılaştı.

HDP'liler bölgede nereye giderse gitsinler, öncelikle kendi seçmenlerinden tokat yiyecek.

O insanlar, HDP'ye barış ve çözüm için oy verdi, ama onlar teröre destek olarak kullandı bu oyları" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Türkiye'ye Fetret Dönemi Yaşatmak istediler''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN