Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan 'lileri susturan konuşma

li , 'li 'yü '' olarak nitelendirdi.

Giriş Tarihi: 10.2.2016 01:52
Taha Özhan'dan HDP'lileri susturan konuşma
Meclis'te Malatya Milletvekili ile İzmir Milletvekili arasında bir polemik yaşandı. AK Partili vekil, yaptığı konuşmada Kürkçü'yü '' olarak tanımladı.

HDP'LİLERİ SUSTURAN KONUŞMA

Kürkçü'nün konuşmasından sonra kürsüye çıkan AK Partili Özhan, şöyle konuştu; "Burada demagojiler yapıldı, çukurdan bahsedildi. Çukurdan bahseden hatibin HDP grubundan olması da ayrıca manidar. Stratejik bir çukurdan bahsedildi. Milyon kere yalanlanmış.

"YERLİ MUHBİR TADINDA KONUŞAN BİR HATİBİ DİNLEDİK"

Açıktan düşmanlık içerisinde olduğunu, örgütün eylemleriyle de ispatladığını, IŞİD'e destek verildiğini çok rahat bir şekilde telaffuz etti. Adeta bir yerli muhbir tadında dışarıdan Türkiye'ye konuşan bir hatibi burada dinledik, üzülerek dinledik."

Taha Özhan'ın sözleri üzerine söz alan Kürkçü, 'yerli muhbir' tanımlamasından rahatsız oldu; "Kalbimizden geçeni söylüyoruz" dedi.

TAHA ÖZHAN TEKRAR KÜRSÜYE ÇIKTI

Bunun üzerine Özhan tekrar kürsüye çıkarak, şunları söyledi; "Grupları adına söz alan hatibin dile getirdiği konuşmalar ne benim açımdan, ne de bu Meclis açısından, ne de Türkiye'de bu işleri takip edenler açısından hiçbir orijinalliği olmayan fikirlerden ibarettir. Kalite tartışması yapmak için bunu söylemiyorum, şundan dolayı söylüyorum: Biz bu fikirleri uzunca yıllardır, özellikle son beş yıldır, zaten farklı mecralardan fazlasıyla duyuyoruz. Bunlar büyük ölçüde tercüme cümlelerdir. IŞİD'le bağlantı, DAİŞ'le bağlantı... Özünde, aslında böyle bir İslamofobik zeminin de olduğu.

"BURADA YAPILAN ŞEY, BUNLARI KÖTÜ BİR TERCÜMESİDİR"

Bunların hepsini biz İngilizce olarak belli kaynaklardan Suriye krizinin başlamasıyla beraber zaten okuyorduk. Burada yapılan şey, bunların sadece kötü bir tercümesidir. Kötü tercümelere de ihtiyacımız yok, o kaynaklardaki birkaç dili anlayabilecek kapasitesi bu Meclis'in fazlasıyla var, Türkiye'deki her unsurun var. Ama dediğim gibi, dışarıda bunu oldukça satılabilir bir şekilde kullanabilirsiniz, müşteri bulabileceğinize zerre şüphe yok. Ama sadece şöyle bir sorun var: Mal arzı fazlası var. Artık bu o kadar çok piyasaya sürüldü ki ne bu lafların bir ciddiyeti kaldı, ne bu suçlamaların bir ciddiyeti kaldı, açıkça bir siyasal mitomani, yalan söyleme hastalığı. Biz bu yalan söyleme hastalığını tedavi etme durumunda değiliz, sizi kendinizle baş başa bırakıyoruz. Bu suçlamaları defalarca yaptınız ama benim söylediğim basittir, burada bunun yerlisini dinlemek bize çok bir orijinallik katmıyor, biz bunu yabancılardan zaten yeterince dinliyoruz."

PKK'YA İSTİHBARAT NİTELİĞİNDE BİLGİLER İSTEDİ

HDP'li Kürkçü, geçtiğimiz günlerde Başbakan'ın yanıt vermesini istediği soru önergesinde, terör örgütüne karşı kurulacak güvenlik noktaları hakkında sorular sormuştu.

Taha Özhan'dan HDP'lileri yerinden zıplatan konuşma

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taha Özhan'dan HDP'lileri susturan konuşma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN