Yeni Akit'e saldırıya terör soruşturması

Yeni Akit Gazetesi'nin bulunduğu Akit Medya Grubu binasına bombalı saldırı gerçekleştirildi. Yeni Akit Gazetesi'ne yapılan silahlı ve molotoflu saldırı ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Giriş Tarihi: 11.2.2016 11:18 Güncelleme Tarihi: 11.2.2016 11:45
Yeni Akit'e saldırıya terör soruşturması
Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı Yeni Akit gazetesi'ne bu sabah saatlerinde gerçekleştirilen silahlı ve molotoflu saldırı ile ilgili ilgili harekete geçti.

TERÖR SUÇLARINDAN SAVCI GÖREVLENDİRİLDİ

Başsavcılık, saldırıyı soruşturmak üzere Örgütlü ve Terör Suçları Bürosu'ndan bir savcı görevlendirdi. Savcılığın ilk tespitlerine göre, gazetenin Halkalı Dereboyu Caddesi'ndeki binasına bir kamyonetle maskeli 4 kişi geliyor, av tüfeği ile ateş edip binaya molotof atan saldırganlar hızla olay yerinden uzaklaşıyor.

Akit Medya Grubu'na molotoflu saldırı

MEDYA DERNEĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Medya Derneği, saldırıları kınayan bir açıklama yaptı. Fikir ve ifade özgürlüğünü ortadan kaldırma uğraşlarının amacına ulaşamayacağı belirtilen açıklamada, Yeni Şafak ve Yeni Akit gazetelerine geçmiş olsun dilekleri iletildi.

Medya Derneği şu açıklamayı yaptı:

"Yeni Şafak ve Akit gazeteleri dün gece yarısı kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğramıştır. Maskeli saldırganlar gazete binalarına molotof kokteyli atmış ve uzun namlulu silahlarla ateş açmıştır. Eş zamanlı olması ve benzer yöntemlerin kullanılması saldırıların organize bir terör eylemi olduğu izlenimi uyandırmaktadır.

Fikir ve ifade özgürlüğünü ortadan kaldırmayı, gazetecileri tedhiş ederek mesleklerini yapmaktan alıkoymayı amaçlayan bu saldırılar geçmişte olduğu gibi bugün de amacına ulaşamayacaktır.

Medya Derneği olarak Yeni Şafak ve Akit gazetelerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Güvenlik güçlerinden bir an önce olayı aydınlatmalarını, failleri bularak yargı önüne çıkarmalarını, bu neviden saldırıların tekrar yaşanmaması için gerekli tedbirleri almalarını bekliyoruz.

Vatandaşlarımızı, basın meslek örgütlerini, gazetecileri, siyasetçileri ve sivil toplum temsilcilerini saldırıya uğrayan gazetelerle tam bir dayanışma içerisinde olmaya davet ediyoruz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni Akit'e saldırıya terör soruşturması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN