Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP halka yabancılaşmış

A Haber'de yayınlanan Canan Barlas ile Gündem programına konuk olan Sivil Dayanışma Platformu Başkanı Ayhan Ogan, CHP'nin siyasi tutumu hakkında sert eleştirilerde bulundu. CHP'nin kendi ülke değerlerine barışık olmadığını belirten Ogan "CHP, halkına yabancılaşmış bir partidir, kendi ülkesini gidip Avrupa'ya şikayet ediyor" dedi.

Giriş Tarihi: 12.2.2016 01:25 Güncelleme Tarihi: 12.2.2016 03:50
CHP halka yabancılaşmış
"CHP, yapı itibarı ile Türkiye'deki halka yabancılaşmış kesime hitap ediyor. Türkiye'nin, baştan beri büyük kesiminin değerleri ve kutsalları ile barışık değil. Onları adam edecek, hizaya çekilmesi gereken, aydınlatılması gereken, gerektiğinde ensesine tokat atılması gereken bir yığın olarak görüyor. Dış politikada birkaç yıldır Avrupa'ya şikayet ediyor. Türkiye'ye düşmanlık hisleri besleyen Maliki yönetimine gittiler Irak'a, heyet olarak. Üstelik Reyhanlı katliamı sorumlusu ve şu anda Bayırbucak Türkmenlerine saldıran Şii Milis ordusunun komutanı DHKP-C'li Mihraç Ural'ın vasıtasıyla Esad'a gittiler. Onunla beraber gittiler, poz verdiler. Bir siyasi parti için böyle bir şey düşünebilir misiniz?"

Ayhan Ogan: CHP halka yabancılaşmış


"HALK ERDOĞAN'A GÜVENİYOR"

Ayhan Ogan, programda Ortadoğu'daki Suriye oyununu da değerlendirdi. "Rusya ve İran şu anda Suriye'yi işgal etmiş durumda. Aslında Amerika, PKK'ya bir alan açarak bu işgalden kendisine bir yapı oluşturuyor" dedi.

1,5 milyar insan dünyada Erdoğan'ın ne dediğine bakıyor, bu çok önemli bir şey. Modern dönemde yani BM kurulduğundan bu tarafa İslam dünyası için böyle bir şey söz konusu olmadı. Burada bir siyasetçi var ve 1,5 milyar bu siyasetçinin ne dediğine bakıyor, ne dediğine inanıyor, güveniyor ve yol haritasını ona göre belirleyebiliyor. Böyle bir etkisi olan aktörü ve ülkeyi yalıtma kararının da mutabakat içerisinde alındığını düşünüyorum. Orada da büyük devletlerin mutabakatı olduğunu tespit edebiliriz.

"AMERİKA KENDİNE YAPI OLUŞTURUYOR"

Rusya ve İran şu anda Suriye'yi işgal etmiş durumda. Aslında Amerika'nın PKK'ya bir alan açarak bu işgalden kendine bir yapı oluşturuyor ve bu yapı üzerinden enerji koridoruna da çevirebileceği, yeni hat düşündüğünü zannediyorum. Bu hat kurulduğu andan itibaren Suriye muhalefetinin yaşama şansı çok düşük. Orası o zaman Esad ve DAEŞ'in istediği gibi dizayn edilmiş olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP halka yabancılaşmış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN