Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sözcü yalan haberden sonra TÜRGEV'den özür diledi

Öğrencilerin eğitimi için çaba gösteren TÜRGEV'i karalamaya yönelik haber yapan Sözcü gazetesi iftiralarından dolayı özür dilemek zorunda kaldı.

Giriş Tarihi: 12.2.2016 17:36 Güncelleme Tarihi: 12.2.2016 17:52
Sözcü yalan haberden sonra TÜRGEV'den özür diledi

Sözcü gazetesi yaptığı yalan haberden dolayı özür metni yayınladı.

İşte Sözcü'nün özür metni;

Gazetenizin 07.10.2015 tarihli nüshasında "TÜRGEV'E TAHSİS EDİLECEĞİ ÖNE SÜRÜLEN SARAÇOĞLU MAHALLESİ'NE BU KEZ BALTAYLA GİRDİLER" başlığıyla yayınlanan Yavuz Alatan imzalı haber müvekkilimle ilgili gerçek dışı, haksız, hukuka ve gazetecilik meslek ilkelerine aykırı bilgiler ve yorumlar içermektedir.

Haberde, TÜRGEV'e tahsis edileceği öne sürülen Ankara Saraçoğlu Mahallesi'nde zorla tahliye girişiminde bu kez baltayla kapı kırıldığı belirtilmiştir.

Ancak tekzibe konu haberdeki ifadeler tamamen gerçek dışı ve dayanaksız olup müvekkili suçlu gösterecek ve zan altında bırakacak şekilde aşağılayıcı niteliktedir. Saraçoğlu Mahallesinin TÜRGEV'e verilmek üzere boşaltıldığı şeklinde müvekkil vakıf hakkında toplumda olumsuz algı oluşturmayı amaçlayan gerek size gerekse başka medya organlarına birçok kez göndermiş olduğumuz ve hatta yayınlattığımız tekzip metinlerine rağmen aynı konunun yine aynı gerçekdışı başlıkla kaleme alınması aslında müvekkil vakfa yönelik sistemli ve devamlı bir saldırırının açık göstergesidir. Bir kez daha tekrar etmek isteriz; Saraçoğlu Mahallesi müvekkil vakfa tahsis edilmediği gibi müvekkil vakfın ne söz konusu mahalleyle ne de mahallenin tahliye edilmesiyle hiçbir zaman uzaktan ya da yakından ilgisi olmamıştır.

Müvekkilin hiçbir bağlantısı ve ilgisinin olmadığı bir konu ile ilgili somut hiçbir dayanak gösterilmeksizin gerçeğe aykırı bir şekilde haber konusu yapılması ve gerçek dışı bu bilgilerin kasıtlı olarak kamuoyuna kesin ve gerçek bir bilgiymiş gibi üstelik"TÜRGEV'E TAHSİS EDİLECEĞİ ÖNE SÜRÜLEN SARAÇOĞLU MAHALLESİ'NE BU KEZ BALTAYLA GİRDİLER" şeklinde suçlayıcı bir başlıkla ve "insanların evlerine baltayla girilmesinin müvekkil vakıf yüzünden olduğu" algısını uyandıracak şekilde duyurulması tamamen art niyetli bir davranış olup bu durum açıkça haberin gazetecilik gereği değil, kamuoyunda müvekkil vakıf hakkında olumsuz bir algı oluşturma amacıyla kaleme alındığını göstermektedir.
Müvekkilimin itibarını zedeleyen tekzibe konu yayın gerçeğe aykırı ve kamuoyunu yanlış yönlendirme maksatlıdır. Gerçekler araştırılmadan müvekkil vakıf hakkında sadece kamuoyunda olumsuz algı oluşturma amacı gütmektedir. Haberde yer alan iddialar gerçek dışı olup bu yanlışın düzeltilmesi gereği doğmuştur. Kamuoyuna duyurulur.

Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı
(TÜRGEV)
Vekili
Av. Selma YILDIZ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sözcü yalan haberden sonra TÜRGEV'den özür diledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN