Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cemevinden birlik mesajı: El ele, omuz omuza

Giriş Tarihi: 15.2.2016
Cemevinden birlik mesajı: El ele, omuz omuza

Davutoğlu, Erzincan ziyaretinde semah törenine katıldı: Bu ülke büyük bir yuva. Bu yuvaya ateş düşürmek isteyen kim olursa olsun ona hep beraber Hak, Muhammed, Ali hürmetine karşı çıkacağız

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Erzincan'ın kurtuluşu kapsamında yaptığı temaslarda Hacı Bektaş-ı Veli Anadolu Kültür Vakfı Cemevi'ni ziyaret etti, semah gösterisi izledi. Alevilerin dedeleriyle Sünnilerin dedelerinin istiklal için omuz omuza çarpıştığını hatırlatan Davutoğlu, "Bu ülke büyük bir ev, büyük bir yuva, dergah. Bu yuvayı bozmak, bu yuvaya ateş düşürmek isteyen kim olursa olsun ona hep beraber Hak, Muhammed, Ali hürmetine karşı çıkacağız" dedi. Davutoğlu, şu mesajları verdi:

OMUZ OMUZA ÇARPIŞTILAR

Eğer Erzincan'ın kurtuluşu için buraya gelmişsek can Erzincan'ın canlarını görmeden gitmek bize yakışmazdı. Sizlerin dedeleri de Sünnilerin dedeleri gibi omuz omuza bu istiklal için çarpıştılar.

ALİ'SİZ ALEVİLİK OLMAZ

Sünni veya Alevi kim Hak'ı reddederse yoldan çıkar. Kim Hz. Muhammed'i reddederse ikrahı uzar, kim Hz. Ali'nin yolundan ayrılırsa yolunu kaybeder, yoldan ayrı düşer. (...) Bazıları var ki Hz. Ali'nin yolundan ayrılarak Ali'siz Alevilik gibi şeyler çıkaranlar, Hak ve tevhid yolundan ayrılanlar oluyor. Allah onlara da kurtuluş nasip etsin.

TÜRKİYE BÜYÜK BİR YUVA

Bu ülke büyük bir ev, büyük bir yuva, dergâh. Bu yuvayı bozmak, bu yuvaya ateş düşürmek isteyen kim olursa olsun ona hep beraber Hak, Muhammed, Ali hürmetine karşı çıkacağız. Kim bu yuvada, bu dergâhta birliği beraberliği savunursa hep beraber savunacağız.

BUGÜNÜN ŞERRİ

Allah ülkemizi bütün şerlerden muhafaza eylesin. Hayırların kapısını bütün milletimize açsın. Bugünün şerri, milletin vatanın birliğine kastedenler. Allah onlara karşı da birliğimizi, dirliğimizi daim eylesin" değerlendirmesinde bulundu.

PARA ÖDEMEYECEKSİNİZ

Başbakan olduktan sonra sırasıyla Hacı Bayram Veli, Ebu Eyüp El Ensari, Hz. Mevlana ve Hacı Bektaş-ı Veli'yi ziyaret ettiğini anımsatan Davutoğlu," Hz. Mevlana'nın ve Hacı Bektaş-ı Veli'nin huzuruna gelenlere verdiğiniz 'para ödemeyeceksiniz' sözümüzü yerine getirdik. Bundan sonra da sizin ihtiyaçlarınızı yerine getireceğiz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cemevinden birlik mesajı: El ele, omuz omuza
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN