Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müdahale ederiz

Giriş Tarihi: 16.2.2016
Müdahale ederiz

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş: Suriye sınırımızdaki gelişmeler, eğer Türkiye'nin ulusal güvenliğini tehdit ederse, ona da yönetenler olarak müdahale ederiz

Türkiye'yi maceraya atacak bir adım içerisinde olmayı asla düşünmediklerini belirten Kurtulmuş, buna karşın, Türkiye'nin ulusal güvenliği bakımından teyakkuz durumunda olduğunu söyledi. Türkiye'nin kendisini tehdit eden bütün unsurlara karşı hangi tedbirleri alacaksa bu tedbirleri alarak hazır vaziyette bekleme durumunda olduğunu belirten Kurtulmuş, "Suriye'deki gelişmeleri izleriz ama bu gelişmeleri izlerken de eğer Türkiye'nin ulusal güvenliği tehdit altında olacaksa, ona da yönetenler olarak müdahale ederiz" şeklinde konuştu. A Haber'in canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Kurtulmuş, şu ifadelere yer verdi:
TEYAKKUZ HALİNDEYİZ: (Suriye sınırında yaşananlar) Burada Türkiye'yi maceraya atacak bir adımın içerisinde olmayı asla düşünmeyiz. Ama sonuç itibarıyla Türkiye, kendi ulusal güvenliği bakımından da büyük bir teyakkuz durumunda olmak durumundadır. Kendisini tehdit eden bütün unsurlara karşı hangi tedbirleri alacaksa bu tedbirleri alarak hazır vaziyette beklemek durumundadır.
TEHLİKELİ OYUN: Amerikalılar, Ruslar, diğer güçler; hepsi aklını başına almak durumundadır. Bir masa üzerinde oyun oynar gibi Ortadoğu coğrafyasında 'savaşçılık oyunu' oynanmaz. Eğer Ortadoğu coğrafyasında herhangi bir şekilde 'savaşçılık oyunu' oynarsanız bunun akıbetinin nereye varacağını bilemezsiniz.
TERÖRE DESTEKLE SONUÇ ALINMAZ: Burada herkesin hassas olması, aklını başına alması lazım. Burada yukarıdan tehdit göndererek, 'Şöyle yaparız, böyle yaparız' diyerek ya da sahadaki birtakım unsurları, terör örgütlerini, silahlı grupları destekleyerek hiç kimse bir sonuç elde edemez.
MÜDAHALE EDERİZ: Biz, son derece hassas bir şekilde Suriye'deki gelişmeleri izleriz ama bu gelişmeleri izlerken de eğer Türkiye'nin ulusal güvenliği tehdit altında olacaksa, ona da yönetenler olarak müdahale ederiz. Sonuçta, en az Sayın Kılıçdaroğlu ve Bahçeli kadar biz de bu bölgede bir savaşın olmasına ve Türkiye'nin bu savaşın bir tarafı haline gelmesine asla rıza göstermeyiz, bunu istemeyiz.

'Müdahale ederiz'

"OTURUP KONUŞULUR"
Ulusal güvenliğimiz söz konusu olduğu zaman bütün siyasi partiler, bunlarla ilgili olarak oturacak, konuşacaktır. Bu mesele, bir memleket meselesi, bir ulusal güvenlik meselesi olarak tartışılacaktır. Dolaysıyla biz de 'Yarın kara harekâtına başlayalım, Türkiye bir savaşın parçası olsun' asla bunu istemeyiz.

"PYD BİR MAŞA..."
Bağımsız, bölgesel anlamda bütün ülkeleri kapsayacak, etkileyecek bir Kürt devletinin siyaseten rasyonel şartlarının olduğunu görmüyorum. PYD'ye verilen destekler de bölgede birilerinin güç elde etmek için PYD'yi bir maşa olarak kullanmasından ibarettir, aynı şekilde PKK için de. Yoksa bunlar, çok açık söyleyeyim, kullanım tarihleri bittikten sonra kenara çekileceklerdir.

YPG MEVZİLERİ DÜN DE VURULDU
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), terör örgütü YPG kontrolündeki bölgeden ateş açılması ardından dün de Fırtına obüsleriyle Kilis sınır hattından örgüt mevzilerini vurdu. TSK, Azez'in güneybatısında yer alan Maranas bölgesinden geçtiğimiz cumartesi Türkiye tarafına açılan ateş sonrası angajman kuralları çerçevesinde Azez çevresindeki örgüt mevzilerini hedef almıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müdahale ederiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN