Terör mağdurlarına ' '

Giriş Tarihi: 16.2.2016 16:34 Güncelleme Tarihi: 16.2.2016 16:40
Terör mağdurlarına 'ücretsiz market'

'da hayırseverlerin desteğiyle kurulan te, ihtiyaç sahipleri elbiseden gıdaya, temizlik ürünlerinden mutfak ihtiyaçlarına kadar her şeyi alabiliyor.

Temsilciliğince Kayapınar ilçesi Diclekent Mahallesi'nde kurulan "paylaşım noktası" olarak adlandırılan te, muhtaç olduğu belirlenen vatandaşlar ihtiyaçlar doğrultusunda istediği ürünleri alabiliyor.

Her yaş ve bedene uygun kıyafetlerinin yanı sıra gıda malzemelerinin temin edilebildiği market, hayırseverlerle yoksullar arasında köprü görevi görüyor.

Beşir Derneği Diyarbakır Temsilcisi Hamza Bakır yaptığı açıklamada, Türkiye genelinde 248 şube ve 22 paylaşım noktasıyla muhtaç ailelere ulaşmaya çalıştıklarını söyledi.

Kentteki "paylaşım noktasının" bir süredir hizmet verdiğini anlatan Bakır, "Belirlenen ailelerin sosyal incelemelerini yapıyoruz. Esnaftan, muhtardan bilgi alıyoruz. Yardıma ihtiyaç olduğuna kanaat getirirsek her ay düzenli şekilde marketten faydalanmasını sağlıyoruz. Paylaşım noktası olarak tanımladığımız marketlerde para değil 'dua' geçiyor. Mağdur vatandaşlarımız istedikleri ürünü beğenerek alıyorlar" diye konuştu.

Bakır, vatandaşların talepleri ya da dernek ilgililerinin araştırmaları sonucu yardımlardan faydalanacak kişilerin listesinin oluşturulduğunu belirterek, ailelerin geliri ve nüfus durumuna göre adlarına tanımlanan puanlar kadar marketten ihtiyaçlarını karşıladığını belirtti.

Bakır, hayırseverlerin derneğe bağışladıkları farklı yardımları da ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını, 240 aileye de ev mobilyasından gıdaya kadar destekler verdikleri ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Terör mağdurlarına 'ücretsiz market'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN