Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bölgesel türbülansa girmeyeceğiz'

Giriş Tarihi: 17.2.2016
'Bölgesel türbülansa girmeyeceğiz'
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin Suriye'de savaşa girip girmeyeceği tartışmalarına ilişkin "Kamuoyunun rahat olmasını temenni ediyorum. Bazen sağdan soldan savaş lobilerinin, savaşa dair seslerinin yükseldiğini görüyoruz. İnşallah Türkiye, bu bölgesel türbülansın içerisine girmeyecektir" dedi. Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulunan Kurtulmuş, şunları söyledi:

ULUSAL ÇIKARLARIMIZI KORURUZ:
Hiç kimsenin kuşkusu olmasın ki Türkiye'nin bütün ulusal çıkarlarını koruyacak her türlü tedbiri alıyoruz. Biz Türkiye'nin, sonu belli olmayan hiçbir maceranın içerisine atılmasına razı olmayız.

KARA HAREKÂTI İDDİALARI:
Kamuoyunun rahat olmasını temenni ediyorum. Bazen sağdan soldan savaş lobilerinin, savaşa dair seslerinin yükseldiğini görüyoruz. İnşallah Türkiye, bu bölgesel türbülansın içerisine girmeyecektir ve inşallah Türkiye bu bölgede bir an evvel barışı sağlayacak perspektifi dünya kamuoyuyla paylaşmaya devam edecek ve barışın sağlanmasına katkıda bulunacaktır.

ABD VE RUSYA'YA ÇAĞRI:
Hadi bakalım Amerika ve Rusya. Eğer samimiyseniz buyurun birlikte BM Güvenlik Konseyi'ne gidin ve deyin ki 'Suriye'de şu bölgeler uçuşa yasak bölgelerdir ve hiçbir ülke burada uçaklarını uçurmasın.' Eğer gerçekten bir tarafta İsviçre'de ve Almanya'da barış masaları kuruyorsanız, o barış masalarından samimi olarak bir sonuç elde etmeyi umuyorsanız, buyurun burada BM'de de uçuşa yasak bölge ilan ederek savaşın gayri insani boyutlarını hiç olmazsa hemen önleyin ve barış masasının elini güçlendirin.

'Türkiye'yi sonu belli olmayan maceraya atmayız'

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bölgesel türbülansa girmeyeceğiz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN