' yüklü araçla gerçekleştirildi'

, 'daki terör sının, yüklü bir otomobilin patlatılmasıyla meydana geldiğini belirtti.

Giriş Tarihi: 17.2.2016 23:15 Güncelleme Tarihi: 17.2.2016 23:21
'Saldırı bomba yüklü araçla gerçekleştirildi'
, TBMM Genel Kurulunda, 'daki terör sıyla ilgili bilgi verdi.

"Öncelikle meydana gelen terör saldırısını, bu saldırıyı yapanları, yaptıranları şiddetle kınadığımızı, lanetlediğimizi huzurlarınızda ifade etmek isterim" diyen Bozdağ, saldırıda bazı vatandaşların hayatını kaybettiğini ve yaralıların olduğunu belirterek, "Rahmete kavuşanlara Allah'tan rahmet diliyorum. Yakınlarına, ailelerine, aziz milletimize başsağlığı diliyorum. Yaralı vatandaşlarımıza Allah'tan acil şifalar diliyorum" diye konuştu.

Bakan Bozdağ, şu bilgileri verdi:

"Olayın olduğu yer, Eskişehir yolundan Ankara'ya gelirken, tam DSİ'nin karşısında bulunan Merasim Sokak'ta, Eskişehir istikametinden gelen bir araç, Merasim Sokak'a 100-150 metre girdikten sonra askeri servis araçlarının bulunduğu bir yerde, sağlı sollu araçlar var, 5 tane servis aracı, tam onların ortasına geldiği sırada bir var. Bir yüklü otomobilin patlatılması sonucu olay meydana gelmiştir. Şu anda olayın kim veya kimler tarafından yaptırıldığı konusu incelenmektedir. Bütün boyutlarıyla konu hem ilgili güvenlik birimleri, hem Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, hem de olay yeri inceleme uzmanları ve diğer bütün ekipler tarafından bütün boyutlarıyla incelenmektedir. En kısa sürede bu olayın aydınlatılmasını arzu ediyoruz."

"Terörün her türlüsü lanetlidir"


Bozdağ, "Buradan şunu da ifade etmek isterim ki terörün her türlüsü lanetlidir. Terörün dini, milleti, vatanı, milliyeti asla olamaz. Teröre karşı hepimizin birlikte dimdik durması ve ortak tavır sergilemesi sadece Türkiye'deki yaşayan aziz milletimizin değil, bütün insanlığın huzuru, barışı, saadeti için şarttır" ifadesini kullandı.

Adalet Bakanı Bozdağ, "Bugün Ankara'da bu hain terör saldırısını gerçekleştirenler, o saldırıyı planlayanlar ve o saldırıyı yapanları azmettirenler, talimatı verenler her kimse onlar şunu iyi bilmelidir ki Türkiye Cumhuriyeti devleti bugüne kadar hiçbir terör örgütüne, onların teröristlerine, maşalarına ve onları kullanan ağababalarına boyun eğmemiştir. Bundan sonra da boyun eğmeyecektir" diye konuştu.

Her türlü terör saldırısının hesabının sorulacağını vurgulayan Bozdağ, "Hem hukuk önünde sorulacaktır, hem de güvenlik güçlerimiz bunları yapanlarla ilgili yasal çerçevede yapması gerekenler neyse onları da elbette yapacaktır" görüşünü dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Saldırı bomba yüklü araçla gerçekleştirildi'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN