Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Selam Tevhid'de kumpas'ta 6 polis hakkında yakalama kararı

"Selam Tevhid'de kumpas" soruşturması kapsamında, aralarında eski Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Çelik'in de bulunduğu 6 şüpheli polis hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

Giriş Tarihi: 17.2.2016 13:42
'Selam Tevhid'de kumpas'ta 6 polis hakkında yakalama kararı
"Selam Tevhid'de kumpas" soruşturması kapsamında, haklarında gözaltı kararı olan ancak bulunamayan, aralarında eski Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanı Cihangir Çelik'in de bulunduğu 6 şüpheli polis hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Başsavcıvekili İrfan Fidan, "Selam Tevhid'de kumpas" soruşturmasının Ankara ayağına ilişkin hakkında gözaltı kararı olan ancak bulunamayan eski Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanı Cihangir Çelik, Eski Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Lokman Kırcılı, eski emniyet müdürü Muhammet Türkoğlu, eski İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hamza Tosun, eski Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Hami Güney ve başkomiser Cem Akar hakkında yakalama kararı çıkarılmasını talep etti.

Talebi değerlendiren İstanbul 4. Sulh Ceza Hakimliği, şüpheliler Çelik, Kırcılı, Türkoğlu, Tosun, Güney ve Akar hakkında gözaltı kararına rağmen adreslerinde bulunmadıkları ve tüm aramalara rağmen ulaşılamadığı, Ankara'daki kumpas soruşturmasını hiçbir somut gerekçe olmadan başlattıkları ve karar aldıklarını dikkate alarak ''Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme ve silahlı terör örgütüne üye olma'' suçlarından haklarında yakalama kararı verilmesine hükmetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Selam Tevhid'de kumpas'ta 6 polis hakkında yakalama kararı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN