Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çalıntı araçla saldırdılar

İlk belirlemeler, nın 34 KK 3340 sahte-ikiz plakalı Cherokee marka ciple gerçekleştirildiğini gösterdi.

Giriş Tarihi: 18.2.2016 06:06 Güncelleme Tarihi: 18.2.2016 07:57
Çalıntı araçla saldırdılar
İlk belirlemeler, saldırının 34 KK 3340 sahte-ikiz plakalı Cherokee marka ciple gerçekleştirildiğini gösterdi. Aracın üzerindeki plakanın aslının İstanbul'da olduğu, plakanın kopyalandığı, aracın ise İzmir'den çalındığı anlaşıldı.

TERÖRE FETÖ DESTEĞİ!

Belirlemelere göre araçtaki bir ya da iki terörist servislere doğru aracın yönünü kırarak saldırıyı gerçekleştirdi.

Tanıkların anlatımına göre, içinde sivil ve askeri memurların bulunduğu servis araçları İnönü Bulvarı'na doğru trafik ışıklarına konvoy halinde yaklaşırken, içinde saldırganların bulunduğu araç yavaşlayarak servis aracının yanında kendisini havaya uçurdu.

SALDIRIDAN SAATLER ÖNCE TEHDİT ETMİŞTİ

2 METRE ÇUKUR OLUŞTU

Üç otobüs arka arkaya tamamen yanmış, ortadaki otobüsün ise patlamanın şiddetiyle yoldan kaldırıma savrulduğu ve askeri lojmanların bahçe duvarına çarparak durduğu görülüyordu. Savrulan aracın sadece iskeleti kalacak şekilde yanıp kül olduğu, insanların içinde kaldığını görüyoruz. Olay yerinde yol ortasında yaklaşık bir metre derinliğinde iki metre uzunluğunda çukur oluştuğu gözlendi.

TERÖRİSTİN KİMLİĞİ BELLİ OLDU

'SİVİLLERİN OLDUĞU SERVİS'

Yaralı tanıklar olayı şöyle anlattı:

"Öndeki servis aracıyla gidiyorduk birden korkunç patlamanın etkisiyle aracın camları kırıldı. Arkamızdaki servis aracı, 143 numaralı Eryaman servisiydi. Bu serviste çoğunluğu sivil ve astsubay olan 20-25 kadar personel vardı." Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, ilk belirlemelere göre 5 kişinin hayatını kaybettiğini, 10 kişinin yaralandığını söyledi. Ancak bu açıklamadan kısa süre sonra ölü sayısının en az 28 olduğu anlaşıldı.

Kaynak: Milliyet
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çalıntı araçla saldırdılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN