Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Salih Neccar'ın kimliği nasıl bu kadar hızlı öğrenildi?

'da bombalı saldırıyla 28 kişiyi katleden Suriyeli Salih Neccar'ın 8 Temmuz 2015 tarihinde Mardin'den sığınmacı gibi Türkiye'ye giriş yaptığı ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 18.2.2016 17:54 Güncelleme Tarihi: 18.2.2016 18:05
Salih Neccar'ın kimliği nasıl bu kadar hızlı öğrenildi?

Salih Neccar'ın diğer Suriyelilerle birlikte Türkiye'ye sığınmacı gibi geçen 8 Temmuz'da girdikten sonra, Emniyet ve Göç İdaresi'ne kendisinin başvurduğu belirtildi. Neccar'ın, rutin kayıt işlemlerinin gerçekleştirildi, bu sırada da fotoğrafının çekilip, parmak izinin alındığı, 'biyometrik kimlik kaydının' yapıldığı öğrenildi. Neccar'ın kaydını yaptırıp Geçici Koruma Yönetmeliği kapsamında yabancı kimlik numarası aldıktan sonra değişik illerde bulunduğu ancak herhangi bir suça karışmadığı anlaşıldı.


KİMLİĞİ NEDEN BU KADAR KISA SÜREDE TESPİT EDİLDİ?


Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bu kadar büyük saldırının ardından sabah saatlerinde teröristin kimliğini açıklaması sosyal medyada tartışma konusu oldu. Edinilen bilgiye göre olay yerinde 29 ceset bulundu. 20'sinin asker kökenli olması ve hepsinin de parmak izi bulunması nedeniyle, 8 vatandaşın kimliği de kısa sürede tespit edildi. Kalan sivil 9'uncu cesedin de teröriste ait olduğu anlaşıldı. Mardin'de alınan parmak izi karşılaştırması sonucu Neccar'ın kimliği ortaya çıktı. Böylece katliamı gerçekleştiren teröristin kim olduğu, saldırıdan saatler sonra Emniyet tarafından hükümet yetkililerine iletildi.

ANKARA PATLAMASINDA KULLANILAN OTOMOBİLİ SATAN 4 KİŞİ GÖZALTINDA

İŞ DÜNYASI ANKARA'DAKİ TERÖR SALDIRISINI LANETLEDİ

DAVUTOĞLU ANKARA'DAKİ SALDIRIDA YARALANAN VATANDAŞLARI ZİYARET ETTİ

ANKARA SALDIRISI DÜNYA BASININDA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Salih Neccar'ın kimliği nasıl bu kadar hızlı öğrenildi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN