Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünya basını saniye saniye takip etti

Giriş Tarihi: 19.2.2016
Dünya basını saniye saniye takip etti
Ankara'daki terör saldırısı, dünya medyasının da bir numaralı gündemi oldu. İşte dünyanın önde gelen medya organlarından bazıları:

CNN: Patlamaları son dakika olarak veren CNN, sürekli yenilediği yayınlarında saldırının failinin ayrılıkçı YPG üyesi olduğunu ve Türkiye'nin Kuzey Irak'ta operasyonlara başladığını duyurdu.

New York Times: "Ankara'daki Askeri Konvoya Bombalı Araç Saldırısı: 28 ölü" başlığıyla saldırıyı duyuran ABD'nin önde gelen gazetesi, saldırının Ankara'da 100'den fazla kişinin öldüğü, ülkenin çok can kaybının yaşandığı saldırısından 4 ay sonra meydana geldiğini hatırlattı.

Le Monde: Fransız gazetesi saldırının gerçekleştiği yere ve zamana dikkati çekti. Haberde, saldırının caddenin özellikle kalabalık olduğu bir saatte meydana geldiğinin altı çizildi.

The Guardian: İngiliz gazetesi internet sitesinde saldırıyı manşetine taşırken, "Dikkatler şimdi sorumlunun kim olduğunda" başlıklı analiz makale yayımladı. Haberde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'nin "piyonlara" karşı kararlılığını ifade eden sözlerine yer verildi.

The Independent: Saldırıyı manşetine taşıyan İngiliz The Independent da haberinde, başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere Türk yetkililerin açıklamalarını kullandı.

Le Figaro: Fransa'dan yayın yapan gazete, Ankara ve Sultanahmet saldırılarını arka plan olarak kullandığı haberinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın saldırıya ilişkin sözlerine yer verdi.

Süddeutsche Zeitung: Alman gazetesi saldırıyı internet sitesinde manşete taşırken, "Ankara'daki terör saldırısında en az 28 ölü" başlığını kullandı. Gazete, saldırı nedeniyle Başbakan Davutoğlu'nun Brüksel ziyaretini iptal ettiğine dikkati çekti.

BBC: İngiliz resmi televizyon kanalı, saldırıyı son dakika ve ilk haber olarak yayımlayarak internet sayfasında görgü tanıklarının ifadelerini kullandı.

To Vima: Yunanistan'da yayın yapan gazete "Yunanistan'dan Ankara'ya başsağlığı" başl��ğıyla yer verdiği haberinde Yunan hükümetinin "Komşularımızla beraber biz de yas tutuyoruz" mesajına yer verdi.

Kathimerini: Haberi "Ankara'da yeni saldırı, onlarca ölü" başlığıyla duyuran Yunan gazetesi ise, "Askerleri ve vatandaşları hedef alan bombalı saldırıda en az 28 kişi hayatını kaybetti, onlarca kişi ağır yaralandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan ziyaretini, Başbakan Davutoğlu Brüksel ziyaretini iptal etti" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünya basını saniye saniye takip etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN