Türkiye'nin en iyi haber sitesi

PKK'nın gazetesi 'i tahrik etmeye devam ediyor

Giriş Tarihi: 19.2.2016 10:00 Güncelleme Tarihi: 19.2.2016 11:07
PKK'nın gazetesi Artvin'i tahrik etmeye devam ediyor

Cerattepe'de yapımı tamamlanan maden sahasının çalışmalarını engellemeye çalışan HDP, CHP, PKK ve Gezi çevreleri olayı provoke etmeye devam ediyor.

Cerattepe'de olayların çıktığı tarihten bugüne kadar sürekli provokasyona yönelik haberlerle halkı galeyana getirmeye çalışan PKK'nın yayın organı Özgür Gündem gazetesi geri adım atmıyor.

DOĞA TAHRİP EDİLMEYECEK

Artvin Cerattepe'deki bakır madeninden cevherin kapalı ocak yeraltı işletme yöntemiyle çıkarılması ve çevreyi tahrip etmeden teleferikle taşınmasının planlanmasına rağmen yapılan eylemler ve algı operayonları ile madenlerimizin ekonomiye kazandırılması ve Türkiye'nin büyümesini istemeyenler tarafından suistimal edilmekte.

Artvin'de 'Gezi' tipi provokasyon

DOĞAN MEDYASI'NA YALANLAMA

Eti Bakır A.Ş' Doğan Haber Ajansı ve Hürriyet'in "Artvin Cerattepe mevkiinde ağaç kesmeye başladığı" yönündeki haberlere yönelik açıklama yapıldı.

Eti Bakır A.Ş.'den yapılan açıklamada "Artvin Cerattepe'deki eylemlerle ilgili bazı mecralarda Doğan Haber Ajansı'na dayanılarak "Cerattepe'de ağaç kıyımı başladı" başlıklı haberler yer almaktadır. Eti Bakır tarafından Cerattepe bölgesinde ağaç kesimi yapılmamaktadır. Doğan Haber Ajansı'nın haberinde "Fırtınadan yıkılan ağaçlar çalışanların ısınması için odun haline getiriliyor" ifadesi yer almasına rağmen kamuoyunu yanıltıcı ifadelere yer verilmektedir. Haberde de anlatıldığı gibi ağaçlar fırtınada yıkılmıştır. Çalışanlarımız yıkılan ağaçları, güvenlik ile işçilerin üşümemesi ve çevrenin temiz olması için odun haline getirmiştir. Kamuoyunun bilgisine sunarız" denildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK'nın gazetesi Artvin'i tahrik etmeye devam ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN