Bakan Ala'dan Ankara saldırısıyla ilgili çarpıcı açıklamalar

Bakan A Haber'de Efkan Ala Yeni Güvenlik Konsepti ve gündem ile ilgili Murat Akgün'ün sorularını yanıtladı

Giriş Tarihi: 20.2.2016 19:53 Güncelleme Tarihi: 20.2.2016 23:37
Bakan Ala'dan Ankara saldırısıyla ilgili çarpıcı açıklamalar

İçişleri Bakanı Efkan Ala, güvenlik tedbirlerinin artmasına ilişkin, "Vatandaşlarımızı rahatsız edecek bir husus olmayacak. Bir kere gönülleri rahat olsun. Onları daha da rahatlatacak tedbirlerden bahsediyoruz" dedi.

Efkan Ala: Yıl başında saldırı önlendi


Ala, A Haber televizyonunda katıldığı programda soruları yanıtladı ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerinde yürütülen terör operasyonlarını değerlendiren Ala, teröristlere "Teslim olun" çağrısında bulundu.

Efkan Ala: İstifa, teröre hizmet etmektirGüvenlik tedbirlerinin artacağının anımsatılması ve vatandaşlardan beklentilerinin sorulması üzerine Ala, şunları kaydetti:

"Vatandaşlarımızı, rahatsız edecek bir husus olmayacak. Bir kere gönülleri rahat olsun. Onları daha da rahatlatacak tedbirlerden bahsediyoruz. Vatandaşlarımızı saygıyla selamlıyorum. Maşeri vicdanla ve ferasetleriyle biz sokağa indiğimizde Türkiye'nin topyekün nasıl bir mücadele vermesi gerektiğini siyasetin üst kadrolarından çok daha iyi biliyorlar. Etrafımızdaki yangının Türkiye'ye sıçramaması için bizim ne kadar çaba sarf ettiğimizin şuuru içerisindeler ve bize en büyük gücü onlar veriyor. Yine bize güvenmeye devam etsinler biz de onlara güveniyoruz. Türkiye bu mesele gibi birçok meseleyi çözdü, yoluna devam etti bizim hükümetimiz. Bundan sonra bu meseleyi de yoluna koyacak, çözüp yoluna devam edecek."

- "TEDBİRLER GÖRÜNÜR OLACAK"

Efkan Ala, tedbirlerin ne zaman yürürlüğe gireceği ve vatandaşların tedbirleri görüp görmeyeceğinin sorulması üzerine, abartılacak bir durumun olmadığını belirtti.

Alınan tedbirlerin gözden geçirildiğine dikkati çeken Ala, "Burası başkent. Burada biraz daha her şey yeniden gözden geçirilip, başka yerlerde, başka ülkelerde de ortaya konulan tecrübelerden, bizim tecrübelerimizden de yararlanılarak biraz daha etkinleştirilmesi ve bir aksaklığın, eksikliğin meydana gelmemesi. Durum bundan ibret. Biraz da görünür olması. Biz önceden vatandaşlarımız rahatsız olmasın diye aldığımız tedbirlerin bile görünür olmasını engelliyorduk. Daha görünmez, daha sivil tedbirler alınıyordu. Şimdi görünmesinde daha bir fayda olacağı kanaatindeyim. Vatandaşlarımız da hissedecekler ki buralarda bu tedbirler alınıyor" değerlendirmesinde bulundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Ala'dan Ankara saldırısıyla ilgili çarpıcı açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN