Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhuriyet'in "AKP, Abdullah Gül Ve Üç İsmi Sildi" Yalanı

Cumhuriyet Gazetesi başta olmak üzere dün pek çok yayın organında Abdullah Gül ve Bülent Arınç gibi isimlerin AK Parti'nin resmi web sitesinde yer alan kurucu üyeler listesinden isimlerinin silindiği yalanı ortaya atıldı

Giriş Tarihi: 23.2.2016 20:20 Güncelleme Tarihi: 23.2.2016 23:04
Cumhuriyet'in AKP, Abdullah Gül Ve Üç İsmi Sildi Yalanı

Cumhuriyet dünkü haberinde AK Parti kurucu üyesi Abdullah Gül'ün isminin silindiğini söylerken, bugünkü haberinde Gül'ün isminin resmi kurucu üye olmadığı halde, 7 Haziran 2015 seçimlerinde AK Parti'nin tek başına iktidara gelememesi üzerine 29 Haziran'da siteye eklendiğini, 6 Şubat'ta da isminin silindiğini iddia etti. Cumhuriyet ayrıca, Cumhurbaşkanlığı'nın resmi internet sitesinde de diğer cumhurbaşkanlarının aksine, Abdullah Gül'ün sadece özgeçmişine yer verildiği, basın açıklamaları, günlük programı ve konuşmaları için Gül'ün resmi internet sitesine yönlendirme linkinin konulduğunu iddia etti.

'YANILTICI BİR ALGI OLUŞTURULMAYA ÇALIŞILMAKTADIR'

Ancak, haberle ilgili Cumhurbaşkanı Danışmanı Mustafa Varank Twitter adresinden, "Ak Parti'nin resmi kurucu üyeleri arasında Abdullah Gül ve Bülent Arınç zaten yoktu ki şimdi isimleri web sitesinden kaldırılmış olsun." açıklamasını yaptı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş da, "Abdullah Gül ve Bülent Arınç'ın kurucular listesinden isimlerinin çıkarıldığına dair haberler yapılıp, yanıltıcı bir algı oluşturulmaya çalışılmaktadır. Partimizin kuruluşundaki kurucular listesine bakıldığında mezkur isimlerin olmadığı görülecektir. Partimizin kurulduğu yılda her iki isim de milletvekili oldukları için resmi kurucular arasında isimleri yer almamıştır." İfadelerini kullandı.

'GÜL'E ÖZGÜ HERHANGİ BİR UYGULAMA YOK'

Bütün bunları gözden geçirdiğimizde, Cumhuriyet'in yalan bir habere imza attığı görülürken, ayrıca bir diğer iddiasının aksine Cumhurbaşkanlığı web sitesinde geçmiş bütün Cumhurbaşkanlarının sadece özgeçmişi yer almaktadır. Abdullah Gül'e özgü herhangi bir uygulama yoktur.

Kaynak: Günün Yalanları

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhuriyet'in "AKP, Abdullah Gül Ve Üç İsmi Sildi" Yalanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN