Cumhuriyet'in alçak saldırısına TÜRGEV'den cevap

FETÖ tarafından finanse edilen Cumhuriyet Gazetesi yine alçakça bir iftiraya imza attı. Ankara’daki bombalı saldırıdan 5 gün sonra atılan bir mesajı bombalı saldırıdan önce atılmış gibi haber yapan FETÖ’nün gazetesine TÜRGEV’den sert cevap geldi

Giriş Tarihi: 24.2.2016 13:49 Güncelleme Tarihi: 24.2.2016 15:09
Cumhuriyet'in alçak saldırısına TÜRGEV'den cevap

Haberinde Ankara'da 28 kişinin hayatını kaybettiği patlamadan önce TÜRGEV'in öğrencilere "Kızılay'a gitmeyin" diye uyarı mesajı attığını iddia eden Cumhuriyet Gazetesi, bu haberine kanıt olarak TÜRGEV'den öğrencilere geçilen bir telefon mesajını gösterdi. Ancak söz konusu mesajın 22 Şubat'ta, yani patlamadan tam 5 gün sonra gönderildiği ortaya çıktı.

Sabah'a açıklama yapan TÜRGEV yetkilileri şunları söyledi:

TÜRGEV: BÖYLE ÇİRKİN BİR İFTİRAYA…

Cumhuriyet Gazetesi, 23 Şubat tarihli nüshasında, TÜRGEV gibi köklü ve 10.000'e yakın kız öğrenciyi eğitim hayatında destekleyen bir kurumu itibarsızlaştırma amacıyla, gazetecilik etik ilkelerini hiçe saymıştır.

Şöyle ki, Ankara'da 17 Şubat'ta meydana gelen ve 28 kişinin hayatını kaybettiği patlamadan önce Vakfımızın öğrencilere "Kızılay'a gitmeyin" diye uyarı mesajı attığı iddia edilmiştir.

Üstelik bununla kalmayıp "saldırı ihbarının MİT tarafından Polis'ten önce TÜRGEV'e bildirildiği" şeklinde inandırıcı olmayan bir iddiada bulunulmuştur.

TÜRGEV olarak, böyle bir iftirayı haber diye yayınlayan Cumhuriyet Gazetesi'ne açıklama göndermeyi kurumsal duruşumuz bakımından doğru ve gerekli görmediğimizi saygıdeğer kamuoyunun bu vesile ile bilgisine sunuyoruz, denildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhuriyet'in alçak saldırısına TÜRGEV'den cevap
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN