Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'e ten açıldı

hesabı üzerinden attığı tweetlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesi ile hakkında 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle açıldı.

Giriş Tarihi: 24.2.2016 11:48 Güncelleme Tarihi: 24.2.2016 11:57
Hakan Şükür'e Cumhurbaşkanına hakaretten dava açıldı

hakkında, 15 Şubat 2015 tarihinde hesabı üzerinden attığı tweetlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesi ile yürütülen soruşturma tamamlandı.

TWİTTER ÜZERİNDEN HAKARET

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcı Vekili İdris Kurt tarafından hazırlanan iddianamede, Hakan Şükür'ün suça konu tweeti üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Avukatı Ahmet Özel ve Bekir Savram isimli bir vatandaşın şikayetçi olduğu bilgisine yer verildi. İhbarca Bekir Savram'ın avukatı tarafından sunulan şikayet dilekçesinde Hakan Şükür'ün @HakanŞükür isimli Twitter hesabından Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu hakkında hakaret içerikli paylaşımlarda bulunduğu belirtildi. Şüpheli Hakan şükür'ün sunmuş olduğu savunma dilekçesinde suça konu sözleri Cumhurbaşkanını kastederek söylemediği bilgisine yer verilen iddianamede, ihbarcının sunmuş olduğu paylaşım dökümlerinde konunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile alakalı olduğunun açıkça belli olduğu kaydedilerek, "Dolayısı ile şüphelinin kastının sayın Recep Tayyip Erdoğan olduğu, böylece üzerine atılı suçu işlediği anlaşılmakta" denildi.

1 İLE 4 YIL ARASINDA HAPİS CEZASI

İddianamede şüpheli Şükür'ün "" suçundan 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması istendi. İddianamenin gönderildiği Bakırköy 28. Asliye Ceza Mahkemesi, iddianameyi kabul ederek duruşma günü verdi.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hakan Şükür'e Cumhurbaşkanına hakaretten dava açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN