Radikal gazetesi terörist diyemedi

Giriş Tarihi: 24.2.2016 17:29 Güncelleme Tarihi: 24.2.2016 17:46
Radikal gazetesi terörist diyemedi

Aydın Doğan medyası yine bir skandala imza attı. Doğan Haber Ajansı’ndan aldığı haberin virgülüne bile dokunmayan Radikal.com.tr, haber metninden sadece “terörist” kelimesini çıkarması dikkatlerden kaçmadı. Aydın Doğan medyasına bağlı olarak çalışan Radikal.com.tr’nin haber metninden neden terörist kelimesini çıkardığı merak ediliyor?

Doğan Medya Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Radikal gazetesi aynı kuruluşun ajansı olan DHA'nın haberinden terörist ifadesini çıkartarak yayınladı.

ELİ KANLI ÖRGÜTE TERÖRİST DİYEMEDİ

Söz kosusu haberin sadece bir kelimesini değiştiren Radikal.com.tr her gün yeni bir ihanete imza atan PKK'ya terör örgütüne terörist demeye çekindi.

İKİYÜZLÜLÜK OKUYUCULARIN GÖZÜNDEN KAÇMADI

Aydın Doğan'ın Radikal gazetesini sözde demokrasi ve özgürlük haklarını savunan illegal yapılanmaların sözcülüğünde kullandığı ve bunun için diğer gazetelerinden farklı bir üslup ile yayın yaptırıldığı yıllardır biliniyordu. "Teröre karşı devletin yanındayız" açıklamasını yapan Aydın Doğan'ın, medyasındaki bu iki yüzlülük okurların da dikkatinden kaçmadı.

SAVCI KİRAZ'I ŞEHİT EDENLERLE OPERASYON ANINDA RÖPORTAJ

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın alıkonulduğu terör hadisesinde de Radikal gazetesi İsmail Saymaz imzası ile DHKP-C'li teröristlerle röportaj yapmış ve Savcı Kiraz'ın rehin alınma görüntülerini yayınlayarak örgütün adeta propagandasını yapmıştı. Tüm Türkiye Savcı Kiraz'ın kurtarılması için kenetlenmişken Radikal gazetsinin yaptığı bu haber büyük tepki toplamıştı.

İşte iki haberin karşılaştırması;

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Radikal gazetesi terörist diyemedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN