Cuma namazını polis kıldırdı!

Terör operasyonlarının sürdüğü Şırnak'ın İdil ilçesinde jandarma, polis özel harekat timleri ve geçici köy korucuları cuma namazını birlikte kıldı. Özel harekat polislerinin imamlık yaptığı namazın hutbesinde, kardeşlik vurgusu yapıldı.

Giriş Tarihi: 26.2.2016 17:13 Güncelleme Tarihi: 26.2.2016 17:39
Cuma namazını polis kıldırdı!

Şırnak'ın İdil ilçesinde jandarma, polis özel harekat timleri ve geçici köy korucuları beraber cuma namazı kıldı. Şırnak'ın İdil ilçesinde teröristlerin faaliyetine son verilmesi, kamu düzeninin sağlanması, vatandaşların can ve mal güvenliğinin temin edilmesi amacıyla güvenlik güçlerince başlatılan "Şehit Polis Ersin Yıldırım" operasyonu devam ediyor.

Sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçede, jandarma, polis özel harekat timleri ve geçici köy korucuları İdil Çok Programlı Anadolu Lisesi ile İdil İmam Hatip Ortaokulu spor salonu ve mescitte cuma namazında saf tuttu. Spor salonu ve mescitte yer kalmayınca, bazıları bahçede cuma namazı kıldı.
Özel harekat polislerinin imamlık yaptığı iki okuldaki namazın hutbesinde Kürt ve Türk kardeşliğine vurgu yapıldı, sevgi ve kardeşlik bağlarından Hazreti Muhammed'in hadisleriyle örnekler verildi. Hutbede, "Bundan sonraki süreçte yaramızı el ele vererek beraber saracağız" değerlendirmesinde bulunuldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cuma namazını polis kıldırdı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN